Kolay Hobiler

Sıralı Sevinç Gözyaşları Ajurlu Yelek Modeli

20 Ocak 2019
Sıralı Sevinç Gözyaşları Ajurlu Yelek Modeli

Bayan ve bebek örgü yeleklerinde kullanacağınız gibi yazlık ve kışlık bir çok örgüde kullanılabilen sevinç gözyaşları örneğini sizinle paylaştık.

Sevinç gözyaşları ismini verdiğimiz şiş işi örgü modelinde gözyaşı motifleri kullanılmıştır. Sıralı bir şekilde dizilen gözyaşı motifleri ile yapılan yazlık ve kışlık örgülerde güzel oluyor. Kadınlar uzun yıllardır örgü şişlerine hakimler. Özellikle de Anadolu kadınları bu işin hakkını veriyor. Kendilerine, çocuklarına veya torunlarına uzun yıllardır örgüler örüyorlar. Geçmiş zamanda yaşlılar daha çok örgü örerken şimdilerde gençlerin örgü örmeye ilgisi daha büyük. Özellikle de ev kadınlar bu konuda çığır açmış durumdalar. Çünkü ortaya çok mükemmel örgüler çıkarıyorlar. Makina yapımından daha şık yelekleri örgü sayesinde yapmak mümkün.

Sevinç Gözyaşları Örgü Yelek Modeli

Sevinç gözyaşları motiflerinin her biri 5 ilmek ve 8 sıradan oluşmaktadır. Aşağıda Gönül hanımın anlatımlı videosu bulunuyor. Videoda örülen örgüde kullanılan şiş 3.5 numara örgü şişidir. Videoda sadece 2 motifin yapımı gösterilmiştir. 2 tane motif 10 ilmek + 4 ilmek ve 2 tane kenar ilmek olacak şekilde 16 ilmekle tamamlanıyor. Örecek olan herkese şimdiden kolay gelsin.

Sıralı Sevinç Gözyaşları Örgü Yelek Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.