Kolay Hobiler

Şişde veya Kalemde Tığ İşi Boncuk Oyası Modeli

2 Şubat 2019
Şişde veya Kalemde Tığ İşi Boncuk Oyası Modeli

Şiş veya kalem yardımıyla yapılan tığ işi boncuk oyası ile karşınızdayız. Görünüş olan çok kibar ve modern görünen oyayı her yerde kullanabilirsiniz.

Merhaba sevgili oya severler, bu yazıda kalem veya şiş yardımıyla yapılan boncuk oyasının anlatımını paylaşacağız. Kullanılan inci boncukları kendinize göre büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz. Kullanılan şiş 5 numara yerine kalemde kullanabilirsiniz. Oyayı yaparken iki renk kullanılıyor. Tığ battı yapıldıktan sonra ip tığ battıya sabitlenerek başlanıyor ve 4 adet zincir çekiliyor. Oya yapımının tüm detaylarını derya hanım aşağıdaki anlatımlı videoda göstermiştir. Derya hanımın bir diğer önerisi ise bu oya modelini desenli değilde sade renk yazmalara uygularsanız oya daha şık duracağı yönünde. Tabi yine de son karar sizlerin.

Şişte veya Kalemde Tığ İşi Boncuk Oyası

Tığ işi ile yapılan oya modelleri ile süslenen yazmalar göz doldurmaya devam ediyor. El işiyle uğraşan kadınlar sosyal medya hesaplarından yapmış oldukları oya modellerini sergiliyorlar. Oya yapıp anlatımlarını paylaşan Derya hanım ise modellerinin anlatımlarına youtube kanalında yer veriyor. Şık ve güzel bir tığ işi oyanın yapımı ise aşağıdaki videodadır!

Şişte Tığ İşi Boncuk Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.