Kolay Hobiler

Sivilcelere Birebir Ev Yapımı Karbonat Maskesi

29 Kasım 2019
Sivilcelere Birebir Ev Yapımı Karbonat Maskesi

Kadınlar çoğu zaman pürüzsüz bir cilde sahip olmak isterler. Bunun için ise çözümü cilt maskelerinde ararlar.

Cildi lekeleri ve sivilceli olanlar için bir çok doğal maske vardır. Ansızın ortaya çıkan ve çok can sıkan sivilceler nasıl geçer?

Ciltteki ölü deriler bazen birikerek gözenekleri tıkayıp cildin rahat nefes almasını engeller. Sonrasında ise sivilceler ve siyah noktalar ortaya çıkar. Sivilcelerden ve siyah noktalardan kurtulmak için en önemli kural hijyendir. Makyaj yaparak sivilcelerden ve siyah noktalardan kurtulmayı düşünmek durumu daha kötüye götürecektir. Evinizde bulunan malzemeler ile doğal bir cilt maskesi yapmaya ne dersiniz? Üstelik bu maske ile sivilcelerinizden de kurtulacaksınız.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Karbonat Maskesi

Karbonat cildi ölü derilerden arındıran ve canlandıran bir temizleyicidir. Karbonat maskesini haftada bir defa uygulamak ciltteki sivilcelerden ve siyah noktalardan kurtulmaya yardımcı olacaktır.

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • 1 – 2 çay kaşığı su

1 tatlı kaşığı karbonat ile suyu karıştırıp macun haline getirin. Göz çevresini hariç tutacak şekilde nazikçe masaj yaparak maskeyi cildinize uygulayın. Uygulamadan 10 dakika sonra yüzünüzü bol su ile yıkayarak durulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.