Kolay Hobiler

Son Günlerde Çok Konuşulan Örgü Modelleri Çok Şık

20 Ekim 2019
Son Günlerde Çok Konuşulan Örgü Modelleri Çok Şık

Son günlerde çok konuşulan ve yapılışları merak edilen tüm örgü modellerini bir araya topladık. Galeriyi buradan inceleyebilirsiniz.

Ülkemizin örf ve adetlerine, kültürel değerlerine baktığımızda diğer ülkelere göre bir adım daha önde olduğunu görüyoruz. Tarihten gelen kültür çeşitliliğinin vermiş olduğu zenginlik her alanda varlığını koruyor. Ancak ne yazık ki ilerleyen teknoloji ve modern hayatın verdiği etki bazı güzelliklerin yok olmasına ve bizlerin hazıra ve basitliğe götürüyor. Bundan çok çok önceleri bütün hanımların uğraştığı el emeği göz nuru örgüler pek fazla ilerlemiyor. Teknolojik gelişmelerin getirdikleri ile modern yaşamın ortaya çıkması ile herkes her şeyi hazır olarak almayı tercih etmiş, eski annene geleneklerini unutmuştur. İlerleyen sanayi ve gelişen üretim makineleri sayesinde hepimiz kıyafetlerimizi hazır almayı tercih eder hale geldik. Aslında örgü modelleri yalnızca giyim ihtiyaçlarını karşılamak için değil, aynı zamanda boş vakti olan hanımların vakitlerini değerlendirmek amacı ile yapılan en güzel ve etkili hobi ve aktivite olarak da görülebilir. 

Örgü Örerek Üzerinizdeki Negatif Etkileri Yok Edebilirsiniz

Örgü örmek psikolojik açıdan da insan bir rahatlık getiriyor. Çünkü kadınlar hayal gücünü kullanarak kendi el emeği göz nuru ile yaptığı ürünler sayesinde öz güvenleri artıyor ve bir şeyler yapabilmenin sevinci ile hayata bakış açısı değişiyor. Üstelik beyin yaşlanmalarını da önlüyor. Eğer sizlerin de boş vakti varda, bunu en güzel bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız anlatımlı örgüler ile örgü örmeyi öğrenebilir, dilediğiniz ürünleri örerek hayal dünyanızı ve el becerilerinizi geliştirebilirsiniz. 

Çok Konuşulan Örgü Modelleri

Renkli Baloncuklar Örgü Modeli Yapılışı
Kabarmalı Örgü Modeli
İki renkli pembe toplar örgü modeli
Dizi ağaç yaprakları örgü modeli
Sıralı Ters Laleler Örgü Modeli
Burgulu Zincirler Örgü Modeli
Annelere Hediyelik Örgü Modeli
Çok İstek Alan Kolay Örgü Modeli Yapılışı
Araları Fıstıklı Örgü Modeli

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Selma dedi ki:

    Hepsi çok guzel,vede anlaşılır