Kolay Hobiler

Son Günlerin En Çok Merak Edilen Tığ İşi Yazma Oyası

5 Mayıs 2019
Son Günlerin En Çok Merak Edilen Tığ İşi Yazma Oyası

Yeni model olarak son günlerin en çok merak edilen tığ işi yazma oyasının anlatımını paylaştık. Detaylı anlatım ile yorulmadan uğraşmadan bu örneği öğrenebilirsiniz.

Kadınlarımız, kızlarımız hatta babaanne ve annelerimiz bile çeyizleri hazırlamak için el ele vererek tığ işi yapmaya başlarlar. Çünkü bir kızın çeyizi ne kadar zengin ise o kadar güçlü bir evliliği olacağına inanırlar. Ayrıca güçlü bir aileyi de temsil eder kızın çeyizi. Bugün sofralarımıza, sehpalarımıza serdiğimiz odalarımızı ve mutfağımızı süslediğimiz örtüler hep çeyizden çıkarttığımız tığ işi işlerdir. Misafirlikte başımıza taktığımız başörtü ve kınadan bu yana kullandığımız yazmalarımızın da işlemeli olmaları çeyizden çıkarttığımız başka bir güzelliktir. 

Merak Edilen Tığ Oyası

Üstelik sadece çeyiz için hazırlanmayan tığ işleri, hemen, hemen evimizin her odasına sereceğimiz örtü ve komşu oturmalarında veya altın günlerinde başımıza örttüğümüz başörtüleri için de yapılmaktadır. Günümüzde hiç eskimeyen ve hala çokça tercih edilen yazma ve başörtüleri hatta havlu işlemeleri için kullanılan tığ işleri vardır. Bugün sizlere bu gibi olan bir tığ işi yazma modelinden söz edeceğiz. Hem yapımı kolay olup hem de çok tercih edilenler arasında olan modelimiz görenlerini hayrete düşürürken herkesin beğenisini toplayan bir tığ işidir. 

Merak Edilen Tığ İşi Yazma Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Umran dedi ki:

    Teşekkürler cok güzeller ben yeniyim daha basit örgü modelleryle yapabilirim sanırım sagolun