Kolay Hobiler

Son Günlerin Favorisi Tığ İşi Oya Modeli

15 Temmuz 2019
Son Günlerin Favorisi Tığ İşi Oya Modeli

Adeta son günlerin favorisi haline gelen tığ işi oya modelini sizler için yaptım. Hemen renkleri kendi zevkinize göre seçin beraber yapalım.

Tığ işleri evlerde pek çok yerde işimize yarayan ve evimizi ve kıyafetlerimizi daha özel hale getiren uğraşlar arasındadır. Aslında artık bu tarz işlerle üretilen şeyler fazla kullanılmamaktadır. Ama yapan kişinin emeğini, özenini ve zevkini yansıttığı için çok değerlidir. Bugünlerde kullandığımız kıyafetler ve eşyalar çok daha kısa ömürlüdür. Ama eskisi gibi tığ işleri ile süslenen kıyafetler ve eşyalar hayatımızı daha güzel ve estetik bir hale getirebilir. Mesela eskiden her havlunun ya da yazmanın kenarını tığ oyaları ile süslemek çok yaygın bir gelenektir.

Daha Estetik ve Şık Görünümlü Kıyafetler

Eğer kendiniz için boş vakitlerinizi en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz bir hobi arıyorsanız bu geleneksel alışkanlığımıza geri dönebilirsiniz. İlmek ilmek emek ve sabırla ortaya çıkarılan yazma oyaları en değerli hediyeler arasında olabilir. Bu şekilde her gün kullanacağınız bir yazma ya da fuları çok daha estetik bir hale getirebilirsiniz. Hazır almak yerine kendiniz hazırlarsanız böyle bir yazma ya oyarla süslenmiş bir kıyafet en sevdikleriniz için çok değerli bir hediye olabilir.

Dantel detaylarla süslenmiş kıyafetler son zamanlarda pek çok ünlü markanın sunduğu ürünler arasındadır. Ayrıca her biri oldukça yüksek maliyetlidir. Ancak biraz özen ve sabır göstererek kendiniz bu şekilde bir kıyafeti süsleyebilir ve kenarlarına, yakasına ya da eteklerine tığ işlerinden faydalanarak detay kazandırabilirsiniz. Kendiniz için de sevdikleriniz için de şık ve elit tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.