Kolay Hobiler

Son Günlerin Meşhur Tığ İşi Çeyizlik Oyası Yapılışı

5 Ağustos 2019
Son Günlerin Meşhur Tığ İşi Çeyizlik Oyası Yapılışı

Son günlerde meşhur olan ve çok sık karşımıza çıkan tığ işi çeyizlik oya modeli. Bu oyanın yapımı hakkındaki ayrınlar bu sayfadadır.

Evde arta kalan zamanda kadınlar el işi yapmayı çok seviyorlar. Bunlardan bir tanesi de tığ işidir. Kadınlar tığ işi yaptıkları zaman oldukça mutlu oluyorlar. Hem stres atıyor, hem zaman geçiriyorlar. Birçok kadın bu işi kendine hobi edinmiştir. Hobi olarak yapıyor, bazen de satarak maddi kazanç sağlıyor. Kadınlar elde ettikleri bu gelir ile kendi ihtiyaçlarını karşılaya biliyor.

TIĞ İŞİ denilince birçok model akıllara geliyor. Çeyiz için özellikle tığ ile yapılmış çeyizlikler çok seviliyor. Danteller, dantelden masa örtüleri, çeyizlik yazmalar kızların çeyizlerini süslüyor. Çeyizlik ürünleri kadınlar çocuklarına, tanıdıklarına yapıyor. Bu sayede sevdiklerine hediye ederek, gönül kazanıyor. Geçmişten günümüze kadar gelen çeyiz gelenek ve göreneklerimiz arasındadır.   

Son Günlerin Meşhur Tığ Oyası

İnternetten Videolar İzleyerek Öğrenebilirsiniz

Tığ işi yapmak ne kadar zorlu görünse de öğrenmek mümkün. Bilmediğiniz için üzülmeyin. Günümüz teknoloji çağı olduğu için artık her şeyi öğrenmek mümkün. İnternette bulunan çeşitli videoları izleyerek sizde öğrene bilirsiniz. Birçok kişi, çeşitli internet sayfalarına videolar çekerek, öğrenmek isteyenlere rehber oluyor. Kadınlar arasında en çok işlenmesi sevilen oya modelleridir. Kadınlar birçok oya modeli ile çeşitli yazmalar örüyor. Bu modelleri internetten öğrenmek isteyenler için anlatımlı oyalar ile ilgili videoları ve görselleri açarak öğrene bilirsiniz. Sizde evinizde tığ işi yaparak hem vakit geçirebilir, hem bu örgülerinizi satarak maddi gelir elde edebilirsiniz.

Son Günlerin Meşhur Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.