Kolay Hobiler

Son Yılların En Favori Boncuklu Tığ İşi Yazma Oyası

22 Nisan 2019
Son Yılların En Favori Boncuklu Tığ İşi Yazma Oyası

Son zamanların en favori boncuklu tığ işi modelini öğrenmek ister misiniz? Tığ oyasının yazma kenarına nasıl yapıldığı bu yazıda anlatılıyor.

Son zamanlarda sıklıkla karşınıza çıkan bir tığ oyası modelinin yapılışını sizinle paylaşacağız. Muhtemelen birçoğunuz modeli daha önce gördünüz ve nasıl yapıldığını merak ettiniz. Rengi ayrı modeli ayrı güzel olan tığ işi oya modeli yazma kenarlarına kolaylıkla yapılan ve çok yakışan bir modeldir. Sizde çeyizlik yazmalarında ve havlu kenarlarınızda yeni bir model yapmak isterseniz bu tığ işi oya modelini öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

Favori tığ işi boncuk oyası

Tığ işi ile ilgilenen kişiler boncuklu oyaları daha çok kullanıyor. Özellikle de Karadenizli kadınlar başörtülerinde boncuklu oyalar kullanmaktadır. Çünkü boncuklu oyalar yazmaların daha zarif görünmesini sağlar ve başörtüsü olarak kullanan kişinin yüzüne ayrı bir güzellik katar.

Her bir oya motifinde 3 tane inci boncuk oyasının kullanılmış olduğu model daha önce hem havlu hemde yazma kenarında kullanılmıştır. Her ikisine de yakışan bu modeli siz nerede kullanmak istersiniz?

Favori Boncuklu Tığ İşi Yazma Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.