Kolay Hobiler

Son Zamanların En Güzel Tığ İşi Modeli Mor Menekşeler Oyası

24 Eylül 2019
Son Zamanların En Güzel Tığ  İşi Modeli Mor Menekşeler Oyası

Son zamanların en güzel ve çok beğenilen tığ işi modeli mor menekşeler oyasının yapılışını buradan öğrenebilirsiniz.

Tığ oyası, diğer oya modellerine nazaran daha kolay yapılabilmektedir. Tığ ile hiç oya yapmamışsanız bile, biraz ilginiz varsa elinize tığı aldıktan sonra çok kolay oya modelleri oluşturabileceğinizi görebilirsiniz. Tığ işi ile yaptığınız oyaları, havlu ya da tülbent kenarlarına ekleyebilir ve daha renkli hale getirebilirsiniz. Bu işler oya yapımında yeteneğinizi arttırmaktadır.

Tığ ile Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

Çeyizlerin vazgeçilmez ürünleri olan havlu kenarları, her genç kızın çeyizinizde görülebilecek niteliktedir.  Başkasına yaptırabileceğiniz havlu kenarları modellerini, kendinizde çok güzel bir şekilde yapabilirsiniz. Havlu kenarları genel olarak 3 banttan oluşmaktadır. Her bir sıraya aynı modeli ekleyerek ilerleyebilirsiniz. İlk aşamada kenar bandını yapabilirsiniz. Daha sonra zincir ve yuvalar oluşturulur. Kenar bandında yapacağınız oyalar köprü biçimindedir. Bir şekil oluşturmak istiyorsanız, belli sayıda zinciri çekmeniz gerekmektedir. Sırasıyla zincir ve trabzan yapıldıktan sonra diğer sırada ikili trabzanlar örülür. Motifler, modelin üstüne batırılan zincirler ile oluşturulur. Başarılı bir havlu kenarı örneği çıkartmak istiyorsanız, sıralamayı doğru şekilde yapmanız gerekmektedir.

Mor Menekşeler Tığ İşi Oya Modeli

Havlu Kenarı Nasıl Süslenir?

Misafir havlusu ya da günlük havluların kenarını süslü seven kişiler, havlu kenarı yapımına daha çok yatkındır. Havlu kenarlarını kendi isteğinize göre süslemeniz mümkündür. Örneğin havlu kenarlarında yer alan güpürler ile havlunuzu daha renkli bir hale getirebilirsiniz Tığ işleri modellerindeki teknikler ile hazırlamış olduğunuz havlu kenarını güpürle süslemek için, güpür zikzak şeklinde havluya sarılır. Bu yöntem dikiş ve güpürün daha iyi görünmesine yardımcı olmaktadır. Daha sonra güpür havlu kenarına sabitlenir. Son olarak dal ya da yaprak gibi ayrıntılar da ekleyebilirsiniz.

Mor Menekşeler Tığ İşi Oya Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.