Kolay Hobiler

Su Damlası Örgü Gelin Yeleği ve Bebek Örgüleri Modeli

24 Mayıs 2019
Su Damlası Örgü Gelin Yeleği ve Bebek Örgüleri Modeli

Su damlası örgü modeli gelin yelekleri, anne yelekleri ve bebek örgülerinde kullanılan şiş işi örgü modelidir. Durma sende bu modeli hemen öğren!

İnsan elinin emeğinin değdiği her şey, son derece güzel olacaktır. Günümüzde el emeği ile yapılan örgü modelleri, triko makinelerinde yapılanlar ile kıyaslanamayacak kadar güzeldir. Bebek yelekleri, battaniyeleri, farklı renklerdeki hırkalar, el örgüsü ile ayrı bir şıklık kazanacaktır. Anlatımlı örgüler ile artık herkes kendi tasarımı olan kazak ve hırkalarını rahatlıkla yapabileceklerdir. Bunun için ihtiyaç olan malzemeler, sadece uygun özellikte bir şiş ve yün çilesidir.

Su Damlası Örgü Modeli

Örgü ile çok şık tasarım kazak, battaniye, şal gibi ürünler hazırlanabilir. El emeği ile yapılan bu dokumalar, konfeksiyon ürünlerinden oldukça farklı olacaktır. Yelek modellerinde, bebek kıyafetlerinde, yaratıcılığını sergilemek isteyen hanımlar için, güzel bir fırsat olacaktır. Konfeksiyon modellerinin sunduğu tek tip kıyafet tarzı, kişinin karakterini de yansıtmayacaktır. Herkesten farklı, tarzını yaratmak isteyenler için, el örgülerine yönelmek kaçınılmazdır. Yapılışı çok pratik olan bu örgü tekniği, kendi dokunuşlarını sergilemek isteyen hanımların, tercihi olacaktır. Ayrıca, seçilen yün kalitesi de konfeksiyon ürünlerinden farklı olacaktır. Sağlıklı yünler ile yapılacak örgüler hem şık hem de farklı duracaktır. Şiş kalınlığına göre, gevşek ya da sık örme imkânı, işi yapan hanımların tercihine kalmıştır. Daha modern görünümlü kazaklar için, bazı hanımlar, kalın ilmekli dökümlü, örme tekniğini tercih edebilirler. Kimi bayanların tercihi de daha sık dokuması olan kazak ve hırka tasarımlarıdır. İnsan emeğinin girdiği her şey daha anlamlı ve güzel olacaktır.

Su Damlası Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kiraz dedi ki:

    Örgülerinizi çok beğeniyorum çalıştığım için yapıcak vaktim olmuyor acaba yaptığınız örgüler ile satış yapıyormusunuz ?