Kolay Hobiler

Süper Bir Sıralı Tığ İşi Oya Modeli Herkes Yapsın Diye

16 Kasım 2019
Süper Bir Sıralı Tığ İşi Oya Modeli Herkes Yapsın Diye

Herkes bu oya modelinden yapsın diye kolay ve çok şık görünen tığ işi oya modelinin yapılışı.

Tığ işlerinin evlerde ve oturma alanlarında kullanım yerleri çok fazladır. Birbirinden şık dekoratif masa ya da sehpa örtülerini tığ işleri ile yapmak ve tasarlamak çok kolaydır. Tığların zarif motifleri, gören herkesin beğenisini toplayacaktır. Yapan kişinin de hayal dünyasını yansıtan bu tasarımlar, oldukça zarif işlerdir.

Anlatımlı oya modelleri içerisinde, en çok tığ işleri ile yapılanlar öne çıkacaktır. Bu modeller, yapan kişi için zevkli birer hobi olurken, yaşam alanlarını da süsleyecektir. Her türlü model zenginliğini bu tasarımlarda görmek mümkündür. Tığlara sahip olmak, bu güzel motifleri meydana getirmek için yeterli olacaktır. Hem yapılışları kolay hem de dekoratif olarak tercih edilen tasarımlar arasındadır. Elbise üzerlerinde de şık birer detay olarak öne çıkacaktır. Hırka ve kazak yakaları tığ ile yapılabilecektir. Şallarda da kullanımı yaygındır.

Süper Sıralı Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Tığ işine yeni başlayanlara verilecek tavsiye, görsel içerikli dergi ve kitaplardan bu işe yönelmeleridir. Tığların farklı model ve tasarımları el sanatları kitaplarında zengin içerikler sunacaktır. Tığ işini ilerletmek isteyenler için de bu kaynak kitaplar önerilmektedir.

Havlu kenarları ve yazmalarda da tığ ile çevre süsü yapılabilecektir. Kullanım alanları son derece yaygındır. Türk adet ve örflerinde yer bulan çeyiz işlerinin de pek çok işi tığ ile yapılmaktadır. Boş zamanlarını keyifli hale getirmek isteyenler için önerilecek el sanatları arasındadır.

Süper Sıralı Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.