Kolay Hobiler

Tam Bir Yaz Tığ İşi Oya Modeli

2 Temmuz 2019
Tam Bir Yaz Tığ İşi Oya Modeli

Yaz aylarında boş vaktinizi değerlendirmek için yapacağınız tam bir yaz tığ işi oya modeli ile vaktinizi eğlenerek kullanın.

Tığ işi yazma oyaları örgüleri kadınların ihtiyaç duyduğu yazmalar için önemli bir yere sahip olurken, bunların örmenin de insan psikolojisine iyi geldiği söylenilmektedir. Boş vakitlerini örgü örerek geçiren kadınların mutlu olduğu tespit edilmiştir. Hele ki kendi hayal dünyasında kurdukları örnekleri tasarlayıp, el emeği göz nuru dökerek büyük bir istekle örüp kısa zamanda hazır etmek onların kendine olan özgüvenini artırmıştır. Tığ işi örgü tekniği ile ilgili yapılan bilimsel çalışmalara göre yaratıcı ve işlevsel hobilerin beyin yaşlanmasını önüne geçtiği onucuna varılmıştır. Kadınlar tığ işi örgü tekniğinde çoğunlukla havlu tığ oyaları havlı kenarları patikleri, yelek, şal, bebek ürünleri lif vs. gibi işlevsel ve her evin ihtiyacı olan ürünler hazırlamaktadır.

Tığ İşi Örgüler Nasıl Örülür?

Tığ işi örgüleri seviyor ve yaratıcılığınızı bu alanda kullanmak istiyorsanız mutlaka yapımı kolay tığ işi örneklerini tercih etmelisiniz. Ne öreceğinize karar verdikten sonra modeli bulup işinizi inceli ya da kalınlığına uygun tığ temin ederek örmeye başlayabilirsiniz. Örgü örmeye yeni başladıysanız kalın iplerden yapılan patik, yelek, lif gibi ürünleri örmeyi tercih edin ki acemiliğiniz bittiğinde oya modelleri havlu kenarları diğer ince işleri sıkılmadan bitirin. Tercih edeceğiniz tığın ve ipin kalitesi de güzel ürünler ortaya çıkarmanız açısından çok önemli olmaktadır. Piyasada bambu, plastik, metal ve silikon olmak üzere dört farklı çeşitten farklı m tığ çeşitleri ile farklı markalara ait ip çeşitleri bulunmaktadır. Tığ seçimlerin sizin elinizin yapısı ve konforuna göre yapılmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.