Kolay Hobiler

Tatlı Komşular Yapılışı Çok Kolay Salkımlı Tığ İşi Oya Modeli

17 Haziran 2019
Tatlı Komşular Yapılışı Çok Kolay Salkımlı Tığ İşi Oya Modeli

Tatlı komşular diye adlandırılan her bir oyası 3 farklı renkteki motiften oluşan kolay salkımlı tığ işi modelini öğrenmek ister misiniz?

Tığ işi çok zevkli ve aynı zamanda kabiliyet isteyen bir iştir. Biraz el beceriniz varsa kendi kendinize çeşitli ürünler örerek bulunduğunuz mekana nostaljik bir hava katabilirsiniz. Tığ ile örgü örmek istiyorsanız öncelikle ne öreceğinize karar vermelisiniz. Ne öreceğinize karar verdikten sonra öreceğiniz ürüne göre farklı numaralarda üretilmiş tığ almalısınız. Bununla beraber sevdiğiniz renk tonlarında yün ip almalısınız ve gerek duyarsanız motif kitabı da alabilirsiniz. 

Tığ İle Her Şey Daha Doğal

Tığ oyaları çok doğal bir görüntüye sahiptir. Bazen pürüzlükler olsa da kendi yaptığınız ürünleri kullanmak her zaman daha faydalıdır. Dışarıdan yapay ürünler alacağınıza motif kitabından beğendiğiniz herhangi bir ürünü kendi ellerinizle örmeniz çok daha iyi olacaktır. 

Çeşitli oya örnekleri motif kitaplarında yer almakta ve adım adım ne yapmanız gerektiğini, kaç numara tığ ve kaç numara ip kullanacağınızı size anlatmaktadır. Bu adımları takip ederek istediğiniz işlemeyi elde edebilirsiniz. 

Salkımlı Tığ İşi Oya Modeli

Bebek şapkası, bebek patiği, şal, tülbent, lif ve aksesuar şeklinde tığ ile örebileceğiniz birçok ürün vardır. Kendi zevkinize uygun renklerde ve motiflerde bu ürünleri örebilir ve ister kullanıma ister satışa sunabilirsiniz. Birçok insan el emeğini kullanırken birçok insan top işlemelerini satışa sunarak kazanç elde ediyor. Sizler de ister kazanç elde etmek için ister hobi amaçlı tığ işleme kullanarak hoş vakit geçirebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. 

Salkımlı Tığ İşi Oya Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.