Kolay Hobiler

Tek Dokunuşta Aşırı Havalı Gösteren İğne Oyası Modeli

28 Eylül 2019
Tek Dokunuşta Aşırı Havalı Gösteren İğne Oyası Modeli

Tek dokunuşla aşırı havalı görünen iğne oyası modeli yazmalarınızın kenarına işlendiği zaman sizi de havalı gösterecek.

İğne Oyası İşleri İle Farklı Modeller

İğne oyası ile birbirinden şık örtüler ve kıyafetler tasarlanabilir. Kazak ve hırkaların zarif yakalarını oluşturduğu gibi, evlerde de dekoratif amaçlı şık örtüler yapılabilir.

Anlatımlı iğne oyası yapılışlarını gösteren site ve dergilerde, bu konuyla ilgili çok güzel tarifler bulunur. Bu dergilerde ve sitelerde hem desenli hem de şık motifli örtü ve kazakları bulmak mümkündür. Günümüzde çok sayıda kurs, el sanatları üzerine de eğitim vermektedir. Bu eğitimler içerisinde, iğne oyasının çok farklı alanlarda kullanıldığı gösterilmektedir. Bazı kişisel süs eşyalarında bunun en güzel örneklerini görmek mümkündür. Kolye, küpe gibi takılarda farklı tasarımlarda özgün eserler ortaya konulmaktadır. İğne oyaları ile yapılacak perdeler de yaşam alanlarına hem modern hem de otantik bir hava katacaktır.

Havalı Gösteren İğne Oyası Modeli Yapılışı

İğne Oyalarının Tercih Edilme Nedeni

İğne oyalarının tercih edilme nedenleri çok farklı sebeplere dayanmaktadır. Geleneksel el sanatları içerisinde iğne oyaları en beğenilen tasarımlar arasındadır. Zarif olması, dekoratif amaçlı kullanımının tercih edilmesine neden olacaktır. Birçok gencin çeyizinde iğne oyaları, mutlaka bulunmaktadır. Yazma oyaları, tülbentler ve havlular,bunun en güzel örnekleridir. İğne oyalarında son derece şık tasarımlar yer alır. Yapılışı zevkli olduğu kadar, şık duran tasarımlardır. Görsel açıdan zengin anlatımı olan site ve dergilerden de yapılışını öğrenmek mümkündür. Yapımı göründüğü kadar zor olmamakla birlikte, son derece keyifle yapılacak uğraşlar arasındadır.

Havalı Gösteren İğne Oyası Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.