Kolay Hobiler

Tek Kelime ile Bayılacağınız Tığ İşi Kenar Oyası Modeli

9 Ağustos 2019
Tek Kelime ile Bayılacağınız Tığ İşi Kenar Oyası Modeli

Gördüğünüz zaman tek kelime ile hayran kalacağınız tığ işi ile yapılan tülbent kenarı oyası yapılışı. Gören herkes hayran kalacak.

Kadınlar boş vakitlerinde ek iş yapmayı seviyor. Evlerinde küçük hobiler yaparak değişik aksesuarlar elde ediyorlar. Bu sayede hem kendilerini kullanacakları fular, şal, yazma gibi ürünler yapıyor, hem de stres atıyorlar. Kadınlar arasında en çok yapılan örgüdür. Bu örgü işlerinin en çok yapılanı tığ işleri oluyor. Kadınlar arasında örgü işleri popülerdir. Birçok kadın örgü sayesinde günlük hayatın koşuşturmacasını bir yana bırakıp, örgüyü kendine meşgale buluyor.

Tığ İşleri Kadınların Gözdesi 

Kadınlar çeşitli gün yerde toplanıp çay kahve yudumlarken hep birlikte tığ işlerini yapıyorlar. En çok işledikleri tığ modelleri yazmalar oluyor. Birbirlerinden oya modelleri, bularak farklı yazmalar ortaya çıkarıyorlar. Günlük hayatta yazmalar kadınlar tarafından kullanılıyor. Fakat ülkemizde evlenene kızlara, çeyizlerine koymaları için çeyizlik yazma işleniyor. Çeyizin olmazsa olmazı olan bu yazma modelleri, tüm bayanların ilgi odağı oluyor. Çeyiz Türk toplunda çok önemli bir kavramdır. Bu yüzden özenle hazırlanıyor. Sizlerde çeyizlik yazma modelleri yapabilirsiniz.

Harika tığ işi oya modeli anlatımı

Birçok bayan tığ işi yapmayı bilmiyor. Günümüzde internet ortamında, çekilmiş videolar ile tığ işi yapmayı öğrenmek çok kolay oluyor. Anlatımlı ve resimli olarak birçok modeli internetten bulabilirisiniz. Bu videoları izleyerek tığ işi yapmaya bakabilirsiniz. Tığ işi yapmak zor görünse de, aslında gözde büyümeyecek kadar kolay. İşin tekniğini çözdüğünüz andan itibaren, çok kolay olacaktır. Sizde deneyerek örgü örebilirsiniz. Çeşitli aksesuarlar yapabilirsiniz.

Harika Tığ İşi Oya Modeli Anlatımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.