Kolay Hobiler

Tek Renk Pembe Tülbente Sık İğneli Çok Şık İğne Oyası

19 Eylül 2019
Tek Renk Pembe Tülbente Sık İğneli Çok Şık İğne Oyası

Tek renk pembe tülbent kenarına sık iğne ile yapılan çok şık iğne oyası modeli. Tülbent kenarına uygulanışını buradan öğrenebilirsiniz.

İğne Oyasında Yeni Modeller

Genç kızların çeyizlerini süsleyen oyaların tığ ile yapılanları olduğu gibi aynı zamanda iğne ile yapılan modelleri de bulunmaktadır. Özellikle de son senelerde iğne oyaları şık ve zarif duruşu kadınları bu modele daha çok teşvik etmiştir. Oldukça fazla talep gören iğne oyası ile yapılan ürünler arttıkça ortaya her geçen gün yeni modeller ve örnekler çıkmaya devam etmektedir.

 İğne Oyası ile Yapılan Havlular

 İğne oyası modelleri ile pek çok ürün elde edilebilmektedir. Bunlardan biri de havlulardır. İğne oyaları ile bezeli çeyizlik havlu kenarları oldukça şık ve gösterişlidir. Yapımı zor ve zahmetli olsa da şık duruşu pek çok kadın son yıllarda fazlasıyla yapmaya veya yaptırmaya başlamıştır. Tığ oyalarına göre biraz daha zahmetli olan iğne oyası ile yapılan havlu kenarlarının tek renk ip kullanılarak yapılan modelleri olduğu gibi birden fazla renk ipin kullanılarak yapıldığı modeller de bulunmaktadır. Aynı zamanda bazı modellerde inci, boncuk veya pul gibi değişik materyallerde kullanılmaktadır.

Sık İğneli Çok Şık İğne Oyası Yapılışı

 Tülbent Oyaları

 El emeği, göz nuru oyalar ile bezenmiş tülbentlerin pek çok modeli ve rengi bulunmaktadır. Tülbentlerin tığ ile yapılan oyalar ile süslenmiş olanları olduğu gibi son zamanların favori el işi olan iğne oyası ile bezenmiş, süslenmiş modelleri de bulunur. İğne oyası yapılışları arayanlar internet üzerinden modellere ve örneklere göz gezdirerek fikir sahibi olabilirler. Çok fazla talep olması ve tercih edilmesi sebebi ile iğne oyası modelleri giderek artmaktadır.

Sık İğneli Çok Şık İğne Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.