Kolay Hobiler

Tek Renk Sade İğne Oyası Modeli Anlatımlı Yapılışı

29 Eylül 2019
Tek Renk Sade İğne Oyası Modeli Anlatımlı Yapılışı

Sıralı iğne oyası severlere yepyeni bir model. Tek renk işlenen bu yazma iğne oyası modeli çeyizleri süsleyecek türden.

İğne Oyasının Güzelliği

İğne oyası oldukça zahmetli ve zarif modellerin olduğu bir sanat biçimdir demek yanlış olmaz. Geçmişte yapılan iğne oyaları günümüzde daha da değerlenmiştir. Tabii bu durum nesilden nesile farklılık göstermektedir. Kimisi havlu kenarı, yazma kenarları, vitrin dantelleri gibi birçok şeyde kullanırken kimisi sadece belli bir eşyasında kullanmayı tercih etmektedir. Herkesin beğenisini kazanmakta olan iğne oyaları artık hanımların geçim kaynağı bile olmuştur. Diğer oya çeşitlerine göre daha zahmetli ve ince işçiliği olduğu için doğal olarak fiyatı da ona göre diğer oya türlerinden muhakkak farklıdır. 

Tek Renk İğne Oyası Yapılışı

İğne Oyası Modelleri

İğne oyasının ne kadar süreceği ise yapılacak modele göre değişmektedir. Biraz önce de dediğimiz gibi ince işçiliği olduğu için yani ilmek ilmek işlenmekte, özenli bir biçimde ve tek bir sıra bile atlanmadan yapılması gerekmektedir. İğne oyası gördüğümüzde ister istemez nostaljik anlar yaşatır. Günümüzde iğne oyalarının klasik modellerinden istenmez daha marjinal, renkli, cıvıl cıvıl modeller istenir. İğne oyaları hobi haline gelmiş insanlar oldukça bilgilidir bu konularda. Kullanılan ip oldukça önemlidir. Sentetik, ipek ya da pamuk kullanılmaktadır. Sentetik ip ilk önerilenlerdendir. Fakat fiyat olarak daha pahalı ve az bulunduğu için diğerleri daha çok kullanılmaktadır.

İğne Oyası Modelleri

Birçok model vardır. Ama bir kısmını saymak gerekirse;  çiçek modelli işleme yaprak modelli işleme istenilen figürlerden fiyonk modelli işleme gibi daha da çeşitli modeller vardır.

Tek Renk İğne Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.