Kolay Hobiler

Tığ İşi Anne ve Kızları Oya Modeli İlk Kez Oraya Çıktı

9 Aralık 2019
Tığ İşi Anne ve Kızları Oya Modeli İlk Kez Oraya Çıktı

İlk kez ortaya çıkan anne ve kızları tığ işi oya modeli ile namaz örtüleri, yazmalar ve diğer tüm başörtüleri süslenebilir.

Tığ Oyası Modelleri

Eskiden her evde özenle işlenmiş bir dantel masa örtüsü bulunurdu. Herkesin hatırlayacağı bu örtüler tığ oyası modelleri arasındadır. Birbirinden güzel örneklerle uzun süre emek verilerek yapılan bu modeller halen en çok sevilen el sanatları arasındadır. Hatta bazı evlerde kumaş bir perdenin ucuna ya da kenarlarına da tığla işlenen örneklerin eklendiğini görebilirsiniz. Bu tarz el işleri evimize güzellik ve hayat katar. Ayrıca gözünü korkutmasın bu desenleri ya da örnekleri çıkarmak için siz de deneme yapabilirsiniz. Anlatımlı oya modelleri konusunda bir araştırma yaparsanız internetten direktifleri takip ederek siz de tığla işlenen eserlerle evinizi süsleyebilirsiniz. 

Anne ve Kızları Tığ İşi Oya Yapılışı

Tığla Başka Neler İşlenir?

Tülbent oyaları da tığla yapılan örnekler arasındadır. Eğer siz de tülbent ya da yazma kullanmayı severseniz yazmalarınızın kenarlarını tığla örülen dantellerle süsleyebilirsiniz. İster başörtüsü isterseniz de fular olarak kullanın, dantelle süslenmiş bir yazma sizin çok daha şık ve özgün görünmenizi sağlar. Bu tarz işler kişiye özeldir. Çünkü herkesin el emeği ve zevki farklıdır. Ayrıca bu tarz işler de el emeği ve göz nuru olduğu için çok da güzel birer hediye seçeneğidir. Sevdiklerinize kimsenin alamayacağı bu tarz işlerden hediye edebilirsiniz. Hatta günümüzde hala bu işlere tutkun olan çok sayıda kişi vardır. Siz de yaptıklarınızı satabilir ve bunu seven kişilerle görüşerek kendinize yeni bir geçim kapısı da açabilirsiniz. 

Anne ve Kızları Tığ İşi Oya Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.