Kolay Hobiler

Tığ İşi Dantelli Örümcek Modeli Anlatımı

18 Ocak 2019
Tığ İşi Dantelli Örümcek Modeli Anlatımı

Şallarda, yeleklerde, hırkalarda ve bir çok örgüde kullanılabilen tığ işi örümcek modeli detaylı Türkçe videolu anlatımıyla bu yazımızdadır.

Tığ işi üçgen örümcek şal veya yelekler için kullanılan bu örneğin anlatımını Damla hanım kanalında yayınlamış. Tığ işi ile yapılan bu dantel modelini 38 dakikalık bir videoya sığdıran arkadaşımıza teşekkür ederiz. Tığ işi ile neler yapılıyor biraz onu anlatalım. Öncelikle tığ işi çok uzun yıllardır hanımların el işi yapmak için kullanmış oldukları tekniklerden birisidir. Patikler, hırkalar, şallar, atkı ve bereler gibi liflerde örülebilmektedir. Tığ işi kolay bir el işi olduğu için kadınlar çok fazla tercih ediyor. Özellikle de ev kadınları vakitlerini tığ işi örerek geçiriyorlar.

Tığ işi örümcek danteli yapılışı

Tığ işi ile yapılan örgüler seven kişiler yeni motifler yapmak için internette arayışa çıkıyorlar. Genelde açık renkli iplerin yakıştığı örümcek örgü modeli anlatımını aşağıdaki videoyu açarak öğrenebilirsiniz. Bu dantel ile güzel bir üçgen şal yapılabilir. Yazlık bluz ve yelekler örülebilir. Güzel bir şal yaparak satın almaktan daha karlı bir iş yapmış olabilirsiniz.

Tığ İşi Dantelli Örümcek Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.