Kolay Hobiler

Tığ İşi Fıstıklı Üzüm Oyası Yapılışı Şimdi Tam Mevsimi

12 Haziran 2019
Tığ İşi Fıstıklı Üzüm Oyası Yapılışı Şimdi Tam Mevsimi

Tığ işi ile yapılan en güzel oyalardan birisi de fıstıklı oyalardır. Tam mevsiminde sizde fıstıklı üzüm oyaları ile kenar süslemeleri yapabilirsiniz.

Tığ işi oya modelleri, günlük hayatta en çok tercih edilen örgü modelleridir. Birçok farklı yazma modeli için onlarca farklı modelde yazma oyası örülür. Örgü dünyasının yüzde seksenini oluşturan tıp işi örgü modelleri arasında farklı model arayan bayanların tercihi bu modelden yana olabilir. Örmesi oldukça kolay olan bu model, birçok farklı renkte oya ipi ile örülebilir. Koyu renk iplerde bile modelin kendini gösterdiği bu model, günlük yazmalar ve tülbentler hatta şallarda bile kullanıma uygundur. Oldukça şık bir görünüme sahip olan bu modeli birçok yazma için tercih edebilirsiniz. Her ortamda kullanıma uygun bir model olan yazma modeli, örmesi de oldukça basit bir modeldir. Uygun bir yazma ve oya ipi satın aldıktan sonra hemen bu örneği denemeye başlayabilirsiniz. 

Fıstıklı Üzüm Oyası

Tığ işleri, çeyizlik yazmaların çoğu için tercih edilir. Birçok farklı oya örnekleri içinden özenle seçilen parçalar örnek çıkartılarak yazmalar için örülür. Çeyize koymak için son derece uygun olan bu model, her yazmaya kolaylıkla uyum sağlar. Gündelik yaşam için de oldukça kullanışlı bir modeldir. Yıkama esnasında kırışmadan durabilen tığ örgü modelleri, yıkama sonrasında da ütü istemeden rahatlıkla kullanılabilir.  Ev hanımları, boş vakitleri değerlendirmek için uygun oya modeli arıyorsa, bu modeli tercih edebilir. Tekniği oldukça kolay bir modeldir ve her bayan rahatlıkla örebilir.

Fıstıklı Üzüm Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.