Kolay Hobiler

Tığ İşi Gül Bahçesi Oya Motiflerinin Anlatımlı Yapılışı

6 Şubat 2020
Tığ İşi Gül Bahçesi Oya Motiflerinin Anlatımlı Yapılışı

Tığ işi ile yapılan gül bahçesi motiflerini nasıl yapacağınız bu yazıda bulunan videoda baştan sona kadar anlatımlı olarak paylaşılmıştır.

Tartışmasız Türk toplumunun en sevdiği el işi tığ işleri olarak kabul görmüştür. Halkımız tarafından severek işleniyor. Çoğu kadın evlerinde ev işlerinden ve çocuklardan arta kalan zamanda kendilerini rahatlatmak için tığ işi yapıyor. Bu sayede biraz rahatlayarak, günün yorgunluğunu atabiliyorlar. Tığ işinden yapılan ve severek kullanılan birçok örgü modeli var. Kadınlar olarak bir şeye sabit kalmayı sevmeyiz. Bir etmeyi sever ve farklılıklar isteriz. Bu yüzden kadınlar farklı çeşitlerde tığ işleri yapıyor. Farklı modelleri kafalarında üretebiliyorlar. Değişik modeller her zaman dikkat çekici oluyor.

Gül Bahçesi Oyası

Şal Modelleri Her Sezon Vazgeçilmez 

Günlük hayatta gece ve gündüz kullandığımız birçok aksesuar var. Bunların en başında ŞAL modelleri geliyor. Tekbir şal ile günümüzü kurtarmamız mümkün. Kadınlar kendileri ve sevdikleri için evlerinde tığdan çeşitli şal modelleri yapıyor. Özellikle kullanılan ipler ve renkler şallar üzerinde etkili oluyor. Simli bir şal ile akşam şıklığı yakalamanız mümkün. Bu yüzden simli ve gösterişli bir şal ipi seçmeniz gerekiyor. Gündüz kullanmak istiyorsanız daha sade ipleri tercih edebilirsiniz. Renk seçimi tamamen sizin zevkinize kalmıştır. İki rengi birlikte harmanlayarak, çok farklı komikler yapabilirsiniz. Üstelik ip seçimini ince veya kışlık olarak yaparak mevsimlere göre şal modelleri yapabilirsiniz. TIĞ İŞİ yapmak zor değildir. Herkes tığ işi örebilir. Sizlerde tığ işi yaparak çeşitli modellerde örfü örebilirsiniz. Ördüğünüz bu örgüleri günlük hayatta severek kullanın.

Gül Bahçesi Tığ Oyası Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.