Kolay Hobiler

Tığ İşi ile Yapılan Pullu Oya Modeli Gören Hayran Kalıyor

29 Ekim 2019
Tığ İşi ile Yapılan Pullu Oya Modeli Gören Hayran Kalıyor

Tığ işi ile yapılan ve pullar kullanılan oya modelini görenler hayran kalıyor. Sizde böyle ilgi çekici bir oyayı yapmaya ne dersiniz?

Kadınların her daim yaptıkları tığ oyası modelleri evlerde en çok tercih edilen işlerin arasında yer alır. Özellikle de boş zamanlarını değerlendirmek için de yapılır. Görüntü açısından da oldukça şık durduğu için evlerin en değerli yerlerinde kullanılır. Yapımı basit yöntemlerden istenilen her ürünü kolaylıkla çıkarıp yapmak mümkündür. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olmasına rağmen hala dikkat çeken eşyalardır. Özellikle evlenecek olan genç kızların çeyiz sandıklarında koyulması için büyükler tarafından hazırlanan ürünlerin başında gelir. Hazır ürünlere göre daha kaliteli ve kullanışlıdır. Sadece bir tığ yardımıyla yapılan bu oya çeşidi her alanda karşımıza çıkmaya devam etmektedir.

Pullu Oya Modeli Yapılışı

Evleri Süsleyen tığ oyaları evlerin büyük bir bölümünde dekorasyonunda da oldukça ilgi görür. Masa örtüleri, vitrin örtüleri, patikler, lifler gibi birbirinden güzel modeller en çok tercih edilen ürünlerdir. Her kadının kendine günde bir kaç saat ayırarak yapabileceği ve yaparken de keyifli zamanlar geçirebileceği bir hobidir. Renkli iplerden yapılan yazma kenarları her daim göz doldurmaya devam eden oyalardır. Günümüzde dışarıda çalışma imkânı bulamayan kadınlar kendi elleriyle yaptıkları el emeği işlerini kazanç sağlamak için kullanılır. Alanı ve yapanı her zaman olan bu ürünleri hediye etmek için de başlayabilir ve uzun süreli kullanabilirsiniz. Çocuklarınız için örme kıyafetler de yaparak armağan edebilirsiniz. Yıllara rağmen kendinden bir şey kaybetmeden günümüze kadar gelen göz nuru işlerin arasında en mükemmel duran modellerdir.

Pullu Oya Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.