Kolay Hobiler

Tığ İşi İncili Köprü Oyası Modeli Kesinlikle Görmelisiniz

24 Eylül 2019
Tığ İşi İncili Köprü Oyası Modeli Kesinlikle Görmelisiniz

Kesinlikle görmeniz gereken tığ işi incili köprü oyası modeli. Bu oya modeli yazmalarınızı süslemek ister misiniz?

Tığ Oyası Çeşitleri

Her genç kızın hayal dünyasını süsleyen oyalar, yıllar geçmesine rağmen pratik bir şekilde yapılıyor ve kullanılıyor. Çiçekli oya modelleri canlı bir şekil oluşturuyor. Yapımı en fazla 2 gün sürüyor ve genç kızların çeyizlerinde bolca yer alıyor. Oyayı yapabilmek için tek yapılması gereken uygun ip rengini belirlemektir. Oyamız için kalın bir tığ kullanılır. Bu şekilde zincirler daha sağlam ve pratik bir düzende atılmış olur. Tığ oyaları çeşitli modelleri sayesinde düğünlere hazırlık yaptırıyor. Her genç kızın hayalinde çeşitli renk ve desenlerde oyalar yapabilmek vardır. Kalın bir tığ ve ip yardımı ile kısa sürede çeşitli oya modelleri işleyebilirsiniz.

Çiçekli Oya Modeli ve Yapılışı

Çiçekli oyalarımız iç içe geçiyor ve göz alıcı bir desen ortaya çıkıyor. İlk aşamada 4 adet dize yapılıyor. Birinci sırada iki adet zincir çekiniz. Daha sonra iki zinciri üçüncü zincire batırmadan dördüncü zincir kısmına atlayın. Sonra yan yana olacak şekilde 5 adet zinciri çekin ve birleştirin. Bu şekilde yazma kenarlarını tamamlamış olacaksınız.

Çeyizlerin Baş Köşesi Oyalarımız

5 adet zincir tamamlandıktan sonra, ikinci sıraya geçebilirsiniz. İkinci sırada oyanın ters yüzünü çevirin ve aynı zincir düzeninde örmeye devam edin. Zincir sayısı tamamlandıktan sonra bir alt diziye geçin ve zincir çekme işlemini tamamlayın. Üçlü trabzanlar halinde ilerleyerek örme işini tamamlayabilirsiniz. Anlatımlı oya modellerini takip ederek, istediğiniz oya çeşitlerini keyifli bir şekilde yapabilirsiniz.

Tığ İşi İncili Köprü Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.