Kolay Hobiler

Tığ İşi Kaynana Dili Oyası Bütün Gelinler Yapmalı

9 Ocak 2020
Tığ İşi Kaynana Dili Oyası Bütün Gelinler Yapmalı

Tığ işi ile yapılan farklı bir oya modeli olan kaynana dili oyasını bütün gelinler yapsın diye anlatımlı olarak paylaştık.

Kadınların Tercihi Tığ Oyası Modelleri

Kadınların her zaman tercihi olan tığ oyası modelleri hala evlerde yapılan ve büyük bir zevkle kullanılan göz nuru işler arasında yer alır. Her kadının yapabileceği ve yaparken de keyifli zamanlar geçirebileceği bir iştir. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olmasına rağmen hala dikkat çeken en değerli ürünlerdir. Özellikle de çeyiz sandıkların vazgeçilmezi olarak bilinir ve evlenecek olan genç kızların çeyiz sandıklarında mutlaka konulmak için yapılır. Tığ yardımıyla örülen bu oya çeşidini, çeşitli ip örnekleri ile birlikte yapılarak ortaya harika ürünler elde etmek mümkündür. Yapımı oldukça pratik ve oldukça kullanışlıdır. Evlerin içinde istenilen her alanda kullanılır.

Tığ İşi Kaynana Dili Oyası Yapılışı

Evleri Süsleyen Tığ Oyaları

Evleri süsleyen tığ oyaları günümüzde de hala sevgiyle yapılır. En çok tercih edilen modeller arasında yazma oyaları, vitrin örtüleri, lifler gibi birbirinden farklı işler yer alır. Geçmişte sadece kullanılmak için örülen bu oya çeşidi şimdilerde ise, kadınlar tarafından gelir elde etmek için yapılır. Özellikle de dışarıda çalışma imkânı bulamayan kadınlar için oldukça önemli bir yere sahiptir. Günde bir kaç saat ayırarak sizde kendinize en uygun eşyaları çıkartarak uzun yıllar kullanabilirsiniz. Sevdiklerinize kendi ellerinizle yaptığınız örgülerden hediye edebilir ve onlarında uzun süreli kullanmalarını sağlamış olursunuz. Çocuklarınızın ve kendi evinizin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla da yapamaya başlayabilirsiniz. Gittiğiniz her yerde yapabileceğiniz bir iştir. 

Tığ İşi Kaynana Dili Oyası Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.