Kolay Hobiler

Tığ İşi Kibar Oya Modeli Yapılışı Size Şans Getirecek

14 Ekim 2019
Tığ İşi Kibar Oya Modeli  Yapılışı Size Şans Getirecek


Tığ işi kibar oya modelini yazmalar ve tülbentler gibi başörtülerinizde kullanabilirsiniz. Kenar oyası olarak kullandığınız bu model size şans getirecek.

Tığ işleri günümüzün en son trend örgü sanatlar içerisinde yer almakta olup çeyizlik yazmalar, tülbentler ve daha birçok amaçla tercih edilmektedir. Tığ işleri sayesinde, kadınlar hayal güçlerini kullanarak istedikleri motifleri ortaya çıkarmış olur.  Hemen hemen herkes tarafından öğrenilebilir bu sanatlar. Tığ işleri gerçekten toplum içerisinde var olan sanatlar tam olarak yerini göstermiş oluyor. El emekleri,  nesilden nesile aktarılabilecek örme sanatları kurumları arasındadır.  Tığ işleri ile yapılarak birden fazla eşyaların oluşmasında zemin hazırlanılmış oluyor. Tığ işleri ile uğraşan kişilerin,  her anlamda kendilerine olan özgüvenlerinin artmasına yardımcı olur. Tüm bu şartlar göz önünde bulundurulduğu takdirde tığ işi aktivitelerinin ne kadar faydalı olduğu görülmektedir.

Kibar Oya Modeli

Tığ İşlerinin Zamana Karşı Duruşu

El emekleri, her zaman var olan her daim gelişen teknolojilere rağmen asilliklerini korumaktadır.  Kadınlar eğer isterlerse,  birçok farklı renklerdeki ipleri bir araya getirerek ortaya güzel tasarım motifler ortaya çıkarabilirler.  Birçok ürünlerin ortaya çıkmasına yardımcı olur.  Ortaya çıkan el emekleri arasında tülbentler, şallar, yazmalar gibi bu da benzersiz ürünler bir ömür boyu değerlerini koruyacaktır. Tığ işlerinin,  yapılması için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur.  Öğrenmek isteyen herkes öğrenebilir. Aynı zamanda kişilerin depresyon,  sinir,  stres faktörlerinin oluşmasına en aza indiren yararlı aktivitelerden biridir.  Bunun haricinde, tığ işi emeklerinin artmasına yardımcı olur. İlerleyen zaman içerisinde de,  el emekleri zamana karşı olan yerini koruyacaktır. Tığ işleri, her zaman değerinden bir şeyler kaybetmeyecek olan eserlerden biridir. 

Kibar Oya Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.