Kolay Hobiler

Tığ İşi Kırmızı Çiçekli Dilber Dudağı Oyası Yapılışı

7 Ağustos 2019
Tığ İşi Kırmızı Çiçekli Dilber Dudağı Oyası Yapılışı

Bu yazıda sizlere kırmızı çiçekli başörtüsü kenara hem çok kolay hemde çeyizlere layık bir tığ işi modeli anlatımı yer alıyor.

Tığ işi modelleri günümüzde hala kadınların, evde boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla yaptıkları modeller arasında yer almaktadır. Her kadının yapabileceği çok zevkli bir o kadar keyif verici bir iştir. Moda anlamında da kendinden hiç bir şey kaybetmeden günümüze kadar el işi işler hala evlerde kullanılan eşyalar arasında yer almaktadır. Özellikle de çeyiz sandıklarına koyulmak için yapılan işler arasındadır. Kadınların en çok yapmaktan hoşlandığını işler arasında yazma oyaları gelir.  Oldukça şık duran göz nuru işler sayesinde gelir elde etmekte mümkündür. Günde bir kaç saatinizi ayırarak sizlerde kendinize oya modelleri çıkartabilirsiniz.   

Dilber Dudağı Oyası

Tığ İle Yapılabilecek Ürünler Nelerdir?

Öğrendikten sonra istediğiniz her modeli örebilir ve uzun yıllar kullanabilirsiniz. Evlerde en çok kullanılan modeller arasında masa örtüleri, vitrin örtüleri, peçete takımları, lifler, patikler gibi birçok model yer almaktadır. Kışın soğuktan korunmak için şal modelleri yaparak soğuktan korunabilirsiniz. Sevdikleriniz için kendi ellerinizle örgüler yapıp onlara hediye edebilirsiniz. Özellikle de turizm merkezlerinde hediyelik eşya satışı yapılan dükkânlarda göz nuru modeller oldukça tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Turistlerin ilgisini çekmekte olan bu işler doğru ve güzel yapıldığı zaman da alıcısı oldukça fazladır. İstediğiniz de çocuklarınıza değişik renklerden oluşan saç bantları yapabilir, onları da renkli boncuklarla süsleyerek kullanmalarına ve mutlu olmalarına sebep olursunuz. Yıllara rağmen her yerde karşımıza çıkan el emeği işler her yerde kullanılan en değerli eşyalar arasındadır…

Dilber Dudağı Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.