Kolay Hobiler

Tığ İşi Kız İsteme Çiçeği Oyası Anlatımlı Yapılışı

10 Eylül 2019
Tığ İşi Kız İsteme Çiçeği Oyası Anlatımlı Yapılışı

Tığ işi ile kız isteme çiçeği oyası. Yazma kenarlarında kız isteme çiçeğine benzeyen harika bir tığ oyasını kullanmak ister misiniz?

Tığ İşi Oya Modelleri

Kadınlar evlerinde örgü örmeyi çok severler. Kadınların en çok yaptığı el işlerinden bir tanesi tığ işleridir. Tığ işleri kadınların evlerinde yaptığı ve severek işlediği hem de kullandığı el emeği örgülerdendir. Kadınlar birçok modeli tığ işlerinden yapmaktadırlar. Tığ oyaları çeyizlerde en çok kullanılan modellerdendir. Havlu kenarları en çok tercih edilen çeyiz çeşididir. Kadınlar genç kızlar için birçok modelde çeyizlik ürünler hazırlamaktadırlar.

Kız İsteme Çiçeği Oyası Yapılışı

Çeyizlik Ürünler De Tığ İşleri Çok Kullanılıyor

Çeyizlik ürünler da tığ işleri ülkemizde çok fazla kullanılmaktadır. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan bu örgü sisteminde birçok model bulunuyor. Örf ve adetlerimizin bir parçası olan çeyizlerin vazgeçilmezi tığ işleridir. Tülbent kenarları, yazma oyaları, danteller havlu kenarları tığ ile yapılan çeyizlik ürünlerden birkaç tanesidir. Ülkemizde çeyize oldukça fazla önem verilmektedir. Bu yüzden genç kızlar için çeyiz hazırlığı her bölgede yapılmaktadır. Tığ işlerinden yapılmış olan birbirinden farklı oya modelleri genç kızların çeyizini süslemektedir. Tığ işinden yapılmış olan birçok aksesuar modeli de vardır. Bu aksesuarlar kadınların güzel görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca farklı ve değişik bir tarz isteyenler için tığ işleri ile yapılmış olan aksesuar ve çantalar son derece kullanışlı ve özel parçalardır. Tığ işleri her dönemde sevilmektedir. Kalıcılığını ve modası hiçbir zaman kaybetmeyen tığ işleri, günümüze kadar birçok değişiklik göstererek gelmiştir. Sizler de kendiniz ve sevdikleriniz için tığ işlerinden birçok modelde örgü türü işler örebilirsiniz.

Kız İsteme Çiçeği Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.