Kolay Hobiler
hd porno

Tığ İşi Lale Oyası Eltinize Mutlaka Bir Tane Yapın

1 Kasım 2019
Tığ İşi Lale Oyası Eltinize Mutlaka Bir Tane Yapın

Eltinize yapmanız önerilen tığ işi lale oyası modelinin anlatımı hakkındaki her şeye buradan ulaşabilirsiniz.

Tığ İşlerinin En Güzel Modelleri

Tığ işi yaparken istediğiniz modelleri evinizde otururken keyifle yapabilirisiniz. 3 veya 4 no tığ ve ip alarak harikalar yaratmanız mümkün hale geliyor. Havlu kenarları yaparken dilerseniz yuvarlak zincirler çekerek tamamlayabilirsiniz dilerseniz de halka alarak yapabilirsiniz. Normalde dantel yapan bir kişi 60 adet zincir çeker ve bunu yuvarlak hale getirir. Havlu kenarı yaparken de tıpkı dantel modelinde olduğu gibi yuvarlak şekiller yaparak devam edilir. Havlu kenarı için ortadaki kısım oluşturulduktan  sonra yuvarlak şekilde aparatlar yapılabilir. Aparatlar ile ilerleyerek modeli tamamlayabilirsiniz. 

Havlu Kenarı Motifleri 

Havlu kenarı için çiçek modelleri rahatlık ile uygulayabiliyor. Eğer ki tercih konusunda çiçek modeli yapmak istemiyor iseniz orta kısmı yapmaya başlamadan halkaları yan yana getirerek farklı motif örnekleri ortaya çıkarabilirsiniz. Anlatımlı oya modelleri tercih ederek tığ işini daha zevkli bir hale getirebilirsiniz.  Havlu kenarı için yuvarlak plastik oyalardan alabilirsiniz. Bunun için tek yapılması gereken 9 adet oya almaktır. 5 adet yeşil renkte oya işledikten sonra 4 adet mor oya işleyebilirsiniz. İki renk tonuna birbiri ile uyum içindedir.

Tığ İşi Lale Oyası Yapılışı

Tığ İşini Tamamlamak 

Havlu kenarlarını tamamlamak için eğer çiçek modeli uygulanacak ise toplamda 15 adet plastik yuvarlak kullanılır. Mor renkte 5 er adet olmak üzere 3 tane halkalar oluşturulur. Her bir halka birbiri ile iç içerir ve en sonunda birleştirilir. 4 tane olmak üzere 4 adet yuvarlak yapılır ve yeşil renk tonu ile zincir çekilir. 12 adet yeşil tonda çekilen zincirler en sonunda tamamlanır. Tığ oyası sayesinde birçok model tasarlayabilir ve kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Lale Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.