Kolay Hobiler

Tığ İşi Midye Kabukları Örgü Yelek Modeli

20 Ocak 2019
Tığ İşi Midye Kabukları Örgü Yelek Modeli

Bayan ve çocuk mevsimlik yeleklerinde kullanılan tığ işi midye örgü modeli. Bu örgü modelini istediğimiz yerde kullanabiliriz.

Şiş işiyle olduğu gibi tığ işi ile de harika örgüler örülebilir. Tığla genelde patik ve lif örmek tercih edilse de yelek ve hırkalarda kullanılan harika örgülerde bu yöntem ile örülebilmektedir. Midye kabukları adı verilen bir örgü modelinin anlatımını bu yazıda bulacaksınız. Yazlık ve mevsimlik örgülerinizde kullanabileceğiniz harika bir örnek olan bu model her ne kadar zor görünse de kolaylıkla örülebilen bir modeldir. Tığ işi midye kabukları modeli aşağıdadır.

Tığ işi midye kabukları örgü yelek modeli

Yelek, hırka ve kazaklarda kullanabilir. Zor görünse de yapıldığı zaman kolay olduğunu görebilirsiniz. Eğer ipiniz kalınsa kalın tığ kullanabilirsiniz. İp ve tığı kendiniz ayarlayabilirsiniz. Pamuk iplik ve 3.5 numara şiş kullanılmıştır. İlk önce 39 tane zincir çekiliyor. 39 tane zincir yapılacak örgüye göre ayarlanır. 4. zincirden birleştirilir. Bir defa dolanır daha sonra 3 lü trabzan örülecek. Bu şekilde bir sıra 3 lü trabzan örülecek. Toplamda 37 tane 3 lü trabzan olacak.

Tığ İşi Midye Kabukları Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.