Kolay Hobiler

Tığ İşi Püskül Oyası Püsküller İle Daha Güzeli Olamazdı

14 Haziran 2019
Tığ İşi Püskül Oyası Püsküller İle Daha Güzeli Olamazdı

Tığ işi püskül oyası ile karşınızdayız. Püsküllerin tığla nasıl yapıldığı ve yazma kenarına nasıl uygulandığını buradan öğrenebilirsiniz.

Gelinlerin yıllardır ülkemizde örf ve adetlerinden dolayı çeyizlik el emeği göz nuru ürünler yapılır. Bu ürünlerin birçok modelini genellikle çeyizlik yazmalar oluşturuyor. Renkleri, desenleri ve koleksiyonları kadınların vazgeçilmez ürünleri haline gelmiştir. Çeyizlik ürünler aile büyükleri ve yakınları tarafından büyük bir özen ve titizlikle yapılıyor. Büyük emek verilen yazma modelleri isteğe göre dışarıdan da satın alınması mümkün. Kadınların iş hayatına daha çok atılmasıyla birlikte çeyizlik ürünler genellikle hazır halde satışı günden güne artık gösteriyor. Her sene farklı modeller ve renklerin çeyizlere koyulması ile şık bir görüntü yakalamak mümkün. Tığ işi ile yazma kenarlarında iğne oyaları, tığ işleme ve diğer farklı örgü stilleriyle donatılıyor. Gelin kızların ev sevdiği ve önem verdiği yazma modelleri sırayla dizilerek misafirlere ve damat tarafına gösteriliyor.

Püsküllü Tığ Oyası

Geçmiş yıllarda çeyizlik tığ oyaları tek model olarak genellikle yapılırdı. Günümüzde modanın gelişmesi, tesettür giyimin modern hale gelişi ve çeyizlik ürünlerin daha öne çıkması gibi birçok farklı faktörlerle birlikte çeyizlik yazmalar özel günlerde ve günlük yaşamda kullanılan modeller olarak öne çıkıyor. İğne oyası modelleri ile simli yazmalar ve parıltılı kumaşlar sezonun en çok tercih edilen ve talep gören ürünleri. Çeyizlik ürünlerin hep bir dantel ve şık bir görüntüsü vardır. Bu yüzden yine en çok talep gören ürünler olarak dantel modeller birçok özel motifli parçalar görebiliriz. 

Püsküllü Tığ Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.