Kolay Hobiler

Tığ İşi Sevenlerin Bayılacağı Bir Kenar Oyası Modeli

18 Haziran 2019
Tığ İşi Sevenlerin Bayılacağı Bir Kenar Oyası Modeli

Tığ işi seven kadınların bayılacağı bir kenar oyası ile karşınızdayız. Büyük oyaları ile kenar süslemelerinde adeta büyüleyici görünüyor.

Tığ işi dünyanın en eski örgü teknikleri arasında yer alıyor. Günümüzde pek çok kadın ve genç kızlarımız bu örgü tekniğini severek ve beğenerek büyük bir ilgi ile yapıyor. El emeğiniz göz nurunu başını tacı olarak gören kadınlar bu teknik ile birbirinden güzel ve özel tasarımlı, yazmalar, tığ oyaları ve masa örtüleri gibi birbirinden farklı örgüler yapıyorlar. Örgü için bilgi ve tecrübenin yanı sıra sabır ve yaratıcı fikirler gerektiriyor. Çünkü öreceğiniz örgülere detaylar kazandırmak için yaratıcı ve hayal dünyanızı geniş olması gerekmektedir. Daha sonrasında size konu anlatımlı örnekler ya da sevdiklerinizi vereceği detaylar tıp işi örgü tekniği yapmanıza kolaylık sağlayacaktır. 

Geniş Oyalı Tığ İşi

Zarif Dokunuşlar ile Maharetlerini Sergiliyor

El emeği göz nurundan vazgeçemeyen kadınlar ve genç kızlarımız tığ işi ile zarif dokunuşlara imza atarak becerilerini sergiliyorlar. Kimi zaman tülbentlerkimi zaman yazmalar kimi zamanda mendillerine zarif dokunuşlar ile şık ve estetik görünümlü örgüler ören kadınlar kimi zamanda eşini ve çocuklarını kış ve sonbahar aylarından sıcak tutacak kazak ve yelekler örüyorlar. Bu işi yaparken kadınlar en çok ihtiyaç duyduğu ve örgüye adını verdiği tığ adı verilen araçlara ihtiyaç duyulmaktadır. Tığ işini yapan tığ modelleri ise metal, ahşap, bambu ve plastik gibi malzemelerle ve farklı kalınlıklarla üretilip, örgü severlerin kullanımına sunulmaktadır. Başarılı bir tığ işi ortaya çıkarmak istiyorsanız bu konuda bilinmesi gereken ince detayları da bilmeniz emeklerinizin boşa gitmemesi açsınsan çok önemlidir. 

Geniş Oyalı Tığ İşi Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.