Kolay Hobiler

Tomurcuk Çiçeği Gibi Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

27 Mart 2020
Tomurcuk Çiçeği Gibi Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

Renkleri ve yazmayı görümce seçti, tığ işi oya modelini gelin. Ardından beraber oya bu oya modelini ortaya çıkardılar. Sizler de fikirlerinizi yorum olarak yapmayı unutmayın.

Her kadının kendi evinde oturarak yaptığı çok keyif vericidir, el emeği işler. Yapımı oldukça kolay ve basit örnekler bulup sizde kendi evinizde yapabilirsiniz. Geçmişten günümüze kadar gelen Oya modelleri yine evlerde en çok tercih edilen eşyalar arasında yer alıyor. Evlenecek genç kızların çeyizleri de mutlaka konuluyor. Evde vakit geçirmek için yapılacak harika ve çok kullanışlı ürünler ortaya çıkartıp, evinizin içinde değişik yerlerinde kullanabilirsiniz. Genellikle herkesin yapabileceği yazmalar yaparak sizde başlayabilir, isterseniz de kazanç elde edebilirsiniz. Görüntü açısından çok şık ve zarif işler ortaya çıkartıp evinizin ihtiyaçlarını da sağlamış olursunuz. Kadınların vazgeçilmezi olan dantel işlemeli çantalar yaparak başlayabilirsiniz. 

Neler Yapılır Ve Yapım Aşaması Kolay Mıdır? 

Birbirinden güzel tığ işi örnekler bulup sevdikleriniz için tığ işi yaparak başlayabilirsiniz. Yapımı öğrendikten sonra, çok kolay ve eğlenceli işler arasında yer alıyor. Genellikle evlerde kullanılan işler arasında peçete takımları, masa örtüleri, sehpa örtüleri, lifler, örme yelekler, vitrin örtüleri, yer alıyor. Kişinin el becerisine ve hayal gücüne bağlı olarak istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Arkadaş ortamında bir araya gelerek başlanacak şahane ve rahatlatıcı işlerin başında geliyor. Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz, birbirinden farklı modeller çıkartıp vererek onların da sevinmelerine katkı sağlamış olursunuz. Gittiğiniz her yerde yapabileceğiniz ve arkadaşlarınızın da yapmalarına yardımcı olup, birlikte daha güzel işler ortaya çıkartabilirsiniz. Yeri yıllar geçmesine rağmen, el emeği tığ işleri hala da şıklığından bir şey kaybetmeden yapılmaya devam ediyor.ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.