Kolay Hobiler

Tomurcuklu Yollar Örgü Bayan ve Bebek Yelek Deseni

31 Ocak 2019
Tomurcuklu Yollar Örgü Bayan ve Bebek Yelek Deseni

Tomurcuklu yollar örgü modeli bayan ve bebek yeleklerinde kullanılan harika bir desendir. Örgü modelinde tomurcuk motifleri kullanılmıştır.

Tomurcuklu yollar örgü modeli şiş işi ile yapılan, bebek yelekleri, bayan yelekleri, battaniye gibi her türlü örgüde kullanılan örülmesi kolay bir örgü modelidir. Örgü modeli son zamanlarda İnstagramdaki paylaşımlarda sıklıkla karşılaşılan bir modeldir. Modeli genellikle bebek yelekleri ve bayan yelekleri üzerinde görüyoruz. Örgü motifi çıkarılarak yapılan bu modelin anlatımlı videosu da paylaşılmıştır. Videoya bakarak ilmek sayıları ve desenin çıkarılışını sizde öğrenebilirsiniz. Eğer bebek yelekleri ve yetişkin örgüleri örüyorsanız bu modeli öğrenmenizde fayda var. Çünkü bununla yapacağınız tüm örgüler çok şık olacak.

Tomurcuklu Yollar Örgü Yelek Modeli

Tomurcuklu yollar örgü modelinin her bir motifi 12 ilmek ve 24 sıradan oluşmaktadır. Motiflerin anlatımı aşağıda bulunan videoda 2 tane motif çıkarılarak anlatılmıştır. Yapılan 2 motif için 24 ilmek 3 tane de ek ilmek olacak şekilde 27 ilmek atılarak örülmüştür. Şişi elinize aldıktan sonra 27 ilmek attıktan sonra birinci sırayı gitmeye devam edebilirsiniz. Örgü düz ve ters örgüyle örülmektedir.

Tomurcuklu Yollar Örgü Yelek Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.