Kolay Hobiler

Tüm Dikkatleri Üzerine Çeken Müthiş Bir Tığ İşi Oya Modeli

22 Ekim 2019
Tüm Dikkatleri Üzerine Çeken Müthiş Bir Tığ İşi Oya Modeli

Tüm dikkatleri üzerine çeke, renkli çiçeklerden oluşan müthiş bir tığ işi oya modeli yapmak ister misiniz?

Tığ oyası, yemeni, havlu kenarları, masa örtülerinde geniş kullanım alanları bulunmaktadır. Tığ modelleri son derece zarif tasarımlardır. Tığlar ile birbirinden şık modeller tasarlanabilir.

Tığ işleri, yapan kişi için keyifli anlar geçirten uğraşlar arasındadır. Tığlar içerisinde zarif tasarımlı işlemeler, evleri süsleyecektir. Bol resimli, anlatımlı dergi ve kitaplar bu el sanatını öğrenmek isteyenler için tercih edilecektir. Tığların yapım tekniği oldukça basittir. Zincir çekilerek yapılacak tığ modelleri, herkes tarafından kolayca uygulanacak el sanatları arasındadır. Evlerde aile büyükleri tarafından yaygın olarak yapılan bu sanat dalı, genç nesle de aktarılmaktadır. Tığ ile yapılan el sanatları konulduğu her yeri güzelleştirmektedir. Yaşam alanlarını dekoratif olarak süslemeye yardımcıdır. Kullanım alanları arasında tekstil ürünleri de bulunmaktadır. Kıyafetlerin yakalarında kullanıldığı gibi aksesuar olarak ta takılabilmektedir.

Dikkatleri Üzerine Çeken Tığ İşi Oya Modeli

Tığ modelleri konulduğu alanlarda şıklık yaratmaktadır. Hem zarif duruşları hem de kolay yapılışları ile tercih edilen el sanatları arasındadır. Pek çok kişi, evlerde perde ve yastık kenarlarında da tığ ile dokunmuş modelleri kullanmaktadır. Bu modeller hem şık hem de oldukça estetik tasarımlardır. Evlerde, geleneksel bir şıklık yaratmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

Çeyizlerde bulunan yazma kenarları, tülbent oyaları da tığ işleri ile tasarlanmaktadır. Tığ işlerinin geleneksel el sanatları içerisinde yeri ve önemi çok büyüktür. Boş zamanlarını değerlendirmek isteyenler için de önerilecek uğraşlar arasındadır.

Dikkatleri Üzerine Çeken Tığ İşi Oya Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.