Kolay Hobiler

Tunus İşi İki Parçadan Oluşan Bebek Örgü Modeli Yapılışı

30 Eylül 2019
Tunus İşi İki Parçadan Oluşan Bebek Örgü Modeli Yapılışı

Tunus işi ile yapılan ve ki parçadan oluşan bebek örgü modeli ile karşınızdayız. Bu sayfada harika bir bebek yeleği yapmayı öğreneceksiniz.

Örgü Desenleri

Örgü örmek çok zevklidir. Zevkli olmasının nedeni ise kafanız dağılır, üretici olursunuz emeğinizi üstünde veya evinizin bir köşesinde görmekten mutlu olursunuz. Kendi emeğinizin ortaya çıkması da ayrı bir keyiftir. Başlanan işin bitmesi kişiye başarının keyfini yaşatmaktadır. Sabırla örülen örgü modelleri göz nurunuz ile birleşince ortaya bir sanat eseri çıkmaktadır. Üretmeye alışmış kişi boş duramaz hemen yeni bir örgü ile yeni yapılacak modeller arar. Bazı örgülere o kadar emek verilir ki kullanmaya kıyamazsınız hemen saklayıp yeri geldiğinde kullanmak üzere çıkartılır. Bazen tek desen düşünülürken zevke göre karışık desenlerde yapılmaktadır. Mevsimine göre örgüde değişiklik kışlık örgüler yazlık örgüler olarak karşımıza çıkmaktadır.

İki Parçadan Oluşan Bebek Örgü Yelek Yapılışı

 Simli İplik

Bazen örgünün daha canlı ve farklı olması için simli ipliklerde kullanılmaktadır. 1 ters 1 düz örülerek lastik olduktan sonra üzerine düz örgü yapıldığı gibi isteğe ve zevke göre pirinç, haraşo, baklava dilimleri, saç örgüsü, bordürlü, deniz kabuğu, kardelen çiçeği, fıstıklı baklava, çıkmaz sokak, zikzak, zeytin yaprağı ajurlu   gibi isimler almış olan modellerde yapılmaktadır.

Erkek Kadın Çocuk

Yapılan örgüler erkek için olunca sade model daha ağır renkler tercih edilmektedir. Kadınlar için daha canlı renkler ve modeller örülür. Çocuk ve bebekler için daha yumuşak ipliklerle örülmektedir. Tenine zarar vermesin diye bebek örgüleri daha çok  dikkat edilmektedir. Çocuğun cinsiyetine göre ipliğin rengi de değişir. Kız çocuğu için pembe, sarı, yeşil kırmızı iplikler ön plana çıkmaktadır.  Erkek çocukları için mavi, lacivert, krem gibi iplikler daha çok tercih edilmektedir.

İki Parçadan Oluşan Bebek Örgü Yelek Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.