Kolay Hobiler

Tunus İşi Tekniğiyle Yalancı Selanik Örgü Modeli Yapılışı

18 Haziran 2019
Tunus İşi Tekniğiyle Yalancı Selanik Örgü Modeli Yapılışı

Tunus işi tekniğiyle yapılan yalancı selanik örgü modeli. Bu model ile battaniyeler, bebek örgüleri başta olmak üzere her şey örebilirsiniz.

Örgüler ile birbirinden şık tasarımları, el emeği ile yapmak mümkündür. Bunun için biraz sabırlı ve azimli hareket etmek gerekecektir. Örgünün bitimine yakın, çıkan motiflerin güzelliği, daha çok örme isteği uyandıracaktır. Dışarıdan alınmış hazır bir örgü ile yan yana konulduğu takdirde, arada büyük bir fark olacaktır. El emeği olan örgülerin duruşu, kalitesi ve ağırlığı elbette, hazır tekstil ürünlerinde olmayacaktır. Farklı renklerde, ilmek ilmek dokunan bu örgü modelleri ile fark yaratmak artık çok kolay.

Tunus İşi Selanik Örgü Modeli

Örgü örmek, sanıldığı kadar zor olmamaktadır. Pratik anlatımlı örgü teknikleri ile en şık şal modelleri ve yelekleri yapmak mümkündür. Motiflerde öne çıkan desenlerin zarifliği ile kişinin kendi tarzını yaratması son derece kolaydır.

Pratik Örgü Teknikleri ile Yaratılan Şık Tasarımlar

Söz konusu modelin şıklığı ve uygulama kolaylığı ile birçok tasarımı kısa süreler içerisinde yapmak mümkündür. Özellikle, bebek örgüleri için düşünülen model, son derece sevimli ve şıktır.  Bebeklerin kullanımına uygun modelleri olan bu örgü tekniği, kısa süreler içerisinde örülebilmektedir. Örgü örmeyi sevdiren bu model, boş zamanların değerlendirilmesi için de güzel bir uğraştır. Uygun özellikte seçilen yünler ile isteyen biraz daha farklı dökümlerde örebilir. Şallar da dökümü sevenler için, farklı kalınlıkta şiş kullanılabilir. Emekle, ilmek ilmek örülen bu model, gören herkesi etkiyecek güzelliktedir. Hediye olarak ta çok güzel ve zarif bir seçim olabilir.

Tunus İşi Selanik Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.