Kolay Hobiler

Üç Bacılar İğne Oyası Modeli Herkes Bu Oyayı Arıyor

4 Kasım 2019
Üç Bacılar İğne Oyası Modeli Herkes Bu Oyayı Arıyor

Üç bacılar iğne oyası modeli kadınlar tarafından çok seviliyor. Bir çok yerde yapılışı aranan modeli buradan öğrenebilirsiniz.

El Emeği Göz Nuru İğne Oyaları

İğne oyası, el emeği göz nuru olan, en güzel geleneksel sanatlarımız arasındadır. İğne oyaları ile birbirinden şık aksesuar ve giyim eşyaları tasarlanabilmektedir.

İğne oyası modelleri, her kişinin zevkine göre farklı tasarımlarda yapılabilmektedir. Tülbent ya da yelek kenarlarında şık durduğu gibi, havlu kenarlarında da yapılabilmektedir. Bu konuda çok sayıda anlatımlı siteler mevcuttur. Resimli dergilerde bu konuda sayısız örnek göze çarpacaktır. Boş zamanlarını değerlendirmek isteyenler için de keyifli uğraşlar arasındadır. Hobi olarak yapılabildiği gibi, aile bütçesine katkı sağlamak maksatlı olarak ta yapılabilecektir. Biraz sabır ve emekle en güzel modeller yaratılabilir.

İğne Oyası Üç Bacılar Modeli Yapılışı

İğne Oyaları ile Gelen Şıklık

Yazma kenarları, iğne oyaları ile son derece şık görünmektedir. Bu konuda çok sayıda farklı model bulunur. Çeyiz olarak da yapılabilen iğne işleri, evlerde en güzel köşelerde yerlerini almıştır. Hem şık hem de zarif duran bu tasarımlar, kişisel süs eşyası olarak da kullanılmaktadır. Gelenekten gelen bu uğraşlar, geleceğe de taşınmaktadır. Bu konuda çok sayıda kurslar açılmaktadır. Tüm dünyada el emeği ürünlerine artan bir talep bulunmaktadır. Ülkemizde de geleneksel el sanatlarına gençlerin ilgisi, artan bir eğilim göstermektedir. Hem zarif hem de şık durması, iğne oyalarının yapılmasının en önemli nedenidir. Boş zamanlarını geçirmek isteyenler için de keyifli faaliyetler arasındadır. Öğrenmek isteyenler için de çok sayıda resimli ve anlatımlı kaynak bulunmaktadır.

İğne Oyası Üç Bacılar Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.