Kolay Hobiler

Üç Kuruş Fazla Olsun Kırmızı Olsun Tığ İşi Oya Modeli

30 Temmuz 2019
Üç Kuruş Fazla Olsun Kırmızı Olsun Tığ İşi Oya Modeli

Üç kuruş fazla olsun kırmızı olsun dedirten harika bir tığ oyası modeli. Bu oya başörtülerinin kenarında muhteşem duracak.

Tığ işi örgülerinin örmesi hem kolay hem de keyiflidir. Hanımlar kendi el becerileri ile hayal dünyasından bir şeyler katarken, elde ettikleri örgü modelleri sayesinde hm kendilerine olan öz güveni artıyor hem de kendi yaptıkları ürünleri kullanma fırsatı buluyorlar. Hazır ettiği modele her baktığında bir şeyler üretmenin mutluluğun doyasıya yaşıyorlar. Hele ki sevdiklerinizin özel günlerinde onlara kendi ürettiğiniz şeyli hediye etmek, sizleri fazlası ile mutlu ettirecektir.

Üç Kuruş Fazla Olsun Kırmızı Olsun  Oyası

 Tığ işi Modelleri ve Bilinmesi Gerekenler

 Tığ işi denildiğinde şal ve fular modelleri oya modeller patik modelleri havlu kenarları gibi örnekler akla gelir. Tığ işi yapmak o kadar zor olmasa da yeni başlayanlarında zorluk çektiğini söylememek olmaz.  Tığ işi örneklerini örerken kısa bir süre acemilik çekebilirsiniz. Ördükçe öğrenmeye ve öğrendikçe de keyif almaya başlayacağınız örgü modeller sizlere hiçbir şeyin imkânsız olmayacağını ifade eder.  Kaliteli kusursuz bir işçilik ortaya çıkarmak için öncelikle tığ işi örgü tekniğinin yapılış metotlarını iyice öğrenmeniz gerekir.  Tığ işleri örgü tekniğini temeli zincir ve trabzan örgüye dayanır. Örgü örmeye yeni başlayanlardansanız öncelikle zincir çekmeyi daha sonra da trabzan örmeyi öğrenmelisiniz. Bunları öğrendikten sonra da küçük bir mendil parçasına sevdiğiniz oya modelleri ve yapılışlarını inceleyerek örmeye başlayabilirsiniz. Kolay ve çabuk biten modelleri tercih etmeniz modeliniz çabuk bitmesin ve sizin örgü örmeyi sevmeniz açışınsan etkili olacaktır. 

Üç Kuruş Fazla Olsun Kırmızı Olsun Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.