Kolay Hobiler

Üşengeç Hanımlara Muhteşem İğne Oyası Modeli Yapılışı

5 Aralık 2019
Üşengeç Hanımlara Muhteşem İğne Oyası Modeli Yapılışı

İğne oyası yapacak olan üşengeç kadınlara kısa sürede yapıp bitirmeleri için muhteşem bir model. Hadi durma sende bu modeli öğren!

Marifetli Ellerden Yapılan İğne Oyaları

  İğne oyası geçmişten günümüze kadınların ilgi odağı haline gelmiş olan el işi olarak bilinir. İğne ve iplik yardımıyla ile yapılan el emeği işler arasında tercih edilir. Çoğunlukla yazma kenarları modellerinde uygulanan göz nuru işler arasında yer alır. Özellikle de kadınların evde boş zamanlarını değerlendirmek için yaptıkları ve kullandıkları eşyalar arasındadır. Özellikle de çeyiz sandıklarında bulunması gereken ürünlerin başında gelmektedir. Günümüzde hala evlerin büyük bir bölümünde karşımıza çıkmaktadır. El emeği işler hazır giyime göre daha kaliteli ve kullanışlı olduğu için tercih edilmektedir.

Üşengeç Hanım İğne Oyası Modeli

 Sevilerek Kullanılan İğne Oyası Modelleri

 Geçmişte sadece hobi olarak yapılan iğne oyası modelleri günümüzde satış amaçlı olarak yapılamaya devam edilen işler arasında yer alan modellerdir. Kullanım alanları oldukça geniş olan bu model çeşidi masa örtüleri, yatak örtüleri gibi birbirinden farklı alanlarda kullanılmaya devam eden şık ürünler arasındadır. Görüntü açısından da oldukça şık durduğu için ev kadınların baş tacı işler arasında yer alır. Özellikle de sevdiklerinize hediye etmek için başlayabilir ve uzun süreli kullanabilir ürünlerdir. s Birçok kadın bu becerisini geliştirerek ördüğü ürünleri satıp kazanç elde etmektedir. Oldukça zevkli bir iş olup aynı zamanda da keyifli zamanlar geçirmek isteyenler için yapılması gereken işlerin başında gelir. Her kadının yapabileceği ve yaparken de sık ürünler ortaya çıkartmakta mümkündür.  

Üşengeç Hanım İğne Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.