Kolay Hobiler

Üzüm Motifli Örgü Lif Modeli Öğrenmeyenler Üzülür

9 Ekim 2019
Üzüm Motifli Örgü Lif Modeli  Öğrenmeyenler Üzülür

Üzüm motifleri ile yapılan örgü lif modelini öğrenmeyenler üzülür. Öğrenmek isteyenler ise buradaki videoyu izleyebilir.

Kadınlar çeşitli zamanlarda evlerinde bir meşgale ile uğraşmak isterler. En çok örgü yapmayı tercih ederler. Örgü adeta bizim milli kültürümüz haline gelmiştir. Birçok türde örgü modelleri ülkemizde yapılmaktadır. Kadınlar örgü örmeyi severek yapıyorlar. Birbirinden farklı örgü modellerini sevdikleri için örüyorlar. Birçok türde örgü modeli mevcuttur. Eski zamanlarda örgü işleri okullarda el sanatları dersinde yaptırılıyordu. Zaman ilerledikçe bu dersler ortadan kalkmıştır. Fakat milli kültürümüz haline gelen örgü işleri günümüzde son hız devam ediyor. Kendisinden hiçbir şey kaybetmeden gelecek nesillere aktarılıyor. Değişik tarzlarda birçok örgü modeli hanımlarının ellerinden çıkıyor.

Üzüm Motifli Örgü Lif

Kışlık Örgüler

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte kadınlar örgü örmeye başladı. Kışın soğuğundan korunmak için kışlık örgüler kadınlar için idealdir. Örmüş olduğu örgüler ile sevdiklerini korumaya çalışıyorlar. Kışlık örgüler arasında birçok türde örgü ve kıyafet modeli bulunmaktadır. En çok tercih edilenler ise hırkalar ve yelekler oluyor. Birbirinden güzel kışlık örgü modellerini sizlerde yapabilirsiniz. Kendiniz veya sevdikleriniz için birçok türde aksesuar ve kıyafet örebilirsiniz. Atkılar bereler, şapkalar, yelekler, çoraplar, hırkalar, kazaklar süveterler ve daha birçok türde kıyafet modelini sizler de yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz bu güzel örgüleri çeşitli aksesuarlar yardımı ile süsleyebilirsiniz. Örtülerinizi kurdele ve çeşitli boncuklar ile süsleyebilirsiniz. El emeği göz nuru olan kışlık örgüler, sevdiklerinize hediye edilebilir. Renkli ipler kullanarak farklı modellerde örgü türleri elde edebilirsiniz.

Üzüm Motifli Örgü Lif Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.