Kolay Hobiler

V Yakalı Tunus İşi Bebek Örgü Modeli Yakadan Başlama

27 Eylül 2019
V Yakalı Tunus İşi Bebek Örgü Modeli Yakadan Başlama

Yakadan başlayan ve Tunus işi örgü ile örülen v yakalı bebek yeleğinin tüm anlatımını buradan izleyerek öğrenebilirsiniz.

Havalar artık soğumaya başladı. Sonbahardan çıkıp kışa doğru giderken biz bayanlar tam örgü havası geldi. Örgüde esas olan 2 şiş ve ipliktir. Eğer şiş kalınsa ipte kalın şiş ince ise iplikte ince olmalıdır. İlk sıra parmakların yardımıyla alt sıranın oluşturulması işaret parmağına atılan ipin içinden geçen şişin hareketi ile sağlanır. Sonra üst kısım için şişlerin içinden geçen iplerin yardımıyla ilmek atılarak istenen örgü modelleri başlanır. İki veya daha çok iple desenler, çizgiler, örnekler, yelekler yapılabilir. Örgü örmek insanı psikolojik olarak da çok rahatlatacağı gibi emeğinizi üstünüzde görmek, başkasına hediye etmek veya satarak gelir elde etmek insana ayrı bir mutluluk vermektedir.

V Yakalı Tunus İşi Bebek Örgü Modeli

Güzel Hediye Emekle Yapılandır

En güzel hediye emek verilerek yapılmış olandır. Hediyeyi alan kişi verilen emeğinizi takdir ederek alacaktır. Battaniye, yastık, şık bir bere, atkı, şapka, hırka, paspas, tutaç, patik, eldiven, kırlent, bebek örgüleri, patiği, bluz, yelekler, havlu kenarı ve kişinin zevkine göre çeşitler çoğaltılabilir.

Boş Vakitleri Değerlendirelim

Boş vakitlerimizde ne yapsak yerine kitap okumak sonra örgü örmek aklımıza ilk gelenler olmaktadır. Bunun nedeni ikisi de huzur verici olmasına bağlıdır. Okuyan kişi her zaman çevresine ışık saçtığı gibi örgü ören kişinin de üretken olmanın verdiği huzuru vardır. Boş zaman olunca kişi çok sıkılır en güzel kendimiz yetiştirmek ve topluma faydalı olmaktır. Çantamızda kendi emeğimiz olan bir ürünü bulundurursak sokakta hiç tanımadığınız bir insana vererek mutlu olmasını sağlarız.

V YAKALI TUNUS İŞİ BEBEK YELEĞİ YAKADAN BAŞLAMA BEBEK YELEĞİ

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.