Kolay Hobiler

Vazgeçilmez Hobi Tığ İşi ile Köprülü Çiçekli Oya Yapımı

12 Haziran 2019
Vazgeçilmez Hobi Tığ İşi ile Köprülü Çiçekli Oya Yapımı

Çeyizlik işlerinizde kullanabileceğiniz tığ işi köprülü çiçekli oya modeli. Oya modelinin kenara nasıl yapılıp işlendiğini buradan öğrenebilirsiniz.

Tığ kullanılarak yapılan bu motifler, birçok örgü örmeyi seven bayanın öncelikli tercihidir. Oldukça şık duran bu modeller, kullanıldığı yerlerde de oldukça güzel ve hoş bir görünüm sergiler. Oldukça basit bir teknik ile örülmesi mümkün olan bu tığ işi gündelik kullanımlar için de oldukça uygundur. Gündelik hayatın birçok alanında bu modeller tercih edilebilir ve kullanılabilir.  Tekniği oldukça kolay olan bu tığ örgüsü modeli, örmeye yeni başlayan kişilerin bile rahatlıkla örebileceği bir modeldir.  Becerisine güvenen her bayan bu modeli deneyerek evinde her mekânda kullanabilir.  Tığ oyaları arasında oldukça popüler olan bu model, her renk ile kolayca uyum sağlar ve sırıtmaz. Kolay uyum sağlayan özelliği nedeni ile her motif üzerinde harika bir görünüme sahiptir. 

Köprülü Çiçekli Oya Modeli

Boş vakitleri değerlendirmek için en pratik yol olan örgü modellerinde birçok farklı model ve motif yapmak mümkündür. Hanımların baş tacı tığ işi yapılan örgülerin başında yazma oyaları gelir. Bu modelden yola çıkılarak birçok farklı yazma için örnek model çıkarmak mümkündür. El becerisine güvenen hanımların yanında yeni örgüye başlayan hanımların da rahatlıkla çıkartabileceği bir örgü modelidir. Her yazmaya kolaylıkla uyum sağlar. Hem gündelik hem de misafirlik tercihleri için oldukça uygundur. Modeli örmeye karar verdiğiniz andan itibaren uygun bir yazma ve uygun renk tonlarında ip alarak bir an önce örmeye başlayabilirsiniz.

Köprülü Çiçekli Oya Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.