Kolay Hobiler

Yabancılar Bu İşi Biliyor Üç Yapraklı Tığ İşi Oya Yapılışı

13 Aralık 2019
Yabancılar Bu İşi Biliyor Üç Yapraklı Tığ İşi Oya Yapılışı

Yabancıların yaptıkları tığ işi oya modelinin anlatımını sizinle paylaşıyoruz. Modeli gördükten sonra yabancılar bu işi biliyor diyeceksiniz.

Tığ İle Yapılacak İşler

Tığ oyaları ile çok güzel modeller tasarlanabilir. Tığların kullanım alanları, oldukça fazladır. Giyim eşyalarından, takı tasarım ürünlerine, yaşam alanlarında kullanılan örtülere kadar uzanır.

Üç Yapraklı Tığ İşi Oya Yapılışı

Tığ işleri çok farklı gruplara ayrılacaktır. Evleri güzelleştiren örtülerin yanı sıra, çeyizlik tasarımlarda da örneklerini görmek mümkündür. Tığlar ile çok güzel masa örtüleri, yastık yüzleri yapılabilir. Pike takımlarında da bazı modellerini görmek mümkündür. Havluların kenarlarında ve sehpalarda, en zarif desenleri yer alacaktır. Yapılışları da göründüğü kadar zor değildir. Tığ işlerinin temeli zincir çekme tekniğine dayanır. Bu sayede, en şık modelleri tasarlamak mümkün olacaktır. Bu konuda yardımcı olacak, çok sayıda resimli el sanatları dergileri bulunur. Kazak ve hırkaların kol ve yakalarında da tığ işlerinin en güzel örneklerini görmek mümkündür.

Sabır ve Emekle Yapılacak Tığ İşleri

Tığ oyası modelleri, konulduğu her alanda şık duracak el sanatları içerisindedir. Bu modelleri yaratırken, sadece biraz sabır ve emek yeterli olacaktır. Keyifle yapılmasından ötürü çok hızlı ilerleyecek tığ işleri, yapan kişi için de yararlı olacaktır. Bu sayede, özgün eserler meydana getirilecek ve yaşam alanları güzelleşecektir. Tığ işlerinde farklı modelleri görmek ve uygulamak için, konuyla ilgili kaynaklardan yardım alınabilir. Dergilerde, çok farklı ve güzel tığ modelleri yer almaktadır. Bunun için biraz araştırmak yeterli olacaktır. Keyifle yapılacak bu işler, boş zamanları faydalı hale getirecektir.

Üç Yapraklı Tığ İşi Oya Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.