Kolay Hobiler

Yakadan Başlamalı Örgü Bebek Yeleği Modeli

17 Ocak 2019
Yakadan Başlamalı Örgü Bebek Yeleği  Modeli

İstek üzerine çilek modeli adı verilen çok cici bir örgü bebek yeleği anlatımı. Ortalama 1 yaş bebekler için ölçüleri ve anlatımı gösterilmiştir.

Örgü Yelek Çilek Motifleri

Yelek modelinin ölçüleri 30 cm boy uzunluğu ve 27 cm ise en uzunluğu. Yani ortalama 1 yaş kız bebekler için uygun model. Yelek modelinin çilek modelinin olmasının nedeni çilek motiflerinin bulunması. Yeleğe yakadan 68 ilmek ile başlayıp 4 diş boyunca haroşa örülüyor. Ardından çilek modeline örmeye geçiliyor. Bu modeli çalışırken aynı zamanda roba arttırmaları da yapılmış oluyor. Çok keyifle örebileceğiniz güzel bir model. Hiç örgü bilmeyen arkadaşlar bile bu anlatımla birlikte bu modeli örebilirler. Nako Elit Baby bebe ipi kullanılmıştır 3.75 şiş tercih edilmiştir. Eğer eliniz sıkıysa 4 ve eliniz bolsa 3.5 numara şişle örgünüzü örebilirsiniz.

Örgü Çilek Modeli Bebek Yeleği

Bu bebek yeleği modeli kız bebekler için ve 1 yaşa uygun olacak şekilde örgüleri verilmiştir. Ölçü boyutunu siz kendiniz ayarlayarak daha küçük ve büyük bebekler için örebilirsiniz. Burada önemli olan şey çilek motiflerini ortaya çıkarmaktır.

Yakadan Başlamalı Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.