Kolay Hobiler

Yapamazsın Dediler Yaptım Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

4 Ocak 2020
Yapamazsın Dediler Yaptım Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

Yapamazsın dediler örgü bebek yeleği modeli anlatımlı yapılışı. 9 – 12 ay aralığında olan bebekler için mükemmel bir hediye.

Kolay örgüler sayesinde acemiliğinizi kısa zamanda atıp daha zor ve profesyonel örü modellerini örme fırsatı bulacaksınız. Özellikle yeni başlayanlar için çok gerekli olan anlatımlı örgüler örgü örerken zorlanabileceğiniz her noktayı ayrıntılı bir şekilde size açıklayıp yol göstermektedirler.

Örgü tığ, şiş, iğne gibi çeşitli araçlar kullanarak yapılan bir tür el işi sanatıdır. Örgüler el örgüsü ve trikotaj örgü olarak iki sınıfa ayrılır. Hazır giyim sektörünün gelişmesi sonucu ortaya çıkan makine örgüleri de her ne kadar şık ve zarif olsalar da maalesef el örgüsünün kattığı doğallığı sağlayamamaktadır. Bu nedenle ev hanımları, yelek, hırka, ceket atkı bere, şal gibi birçok giyim çeşitlerini el örgüsü ile örüp kullanmayı tercih ediyorlar.

Örgü Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Aslına bakarsanız el örgüsü denildiğinde akla ilk çeyizlik ürünler geliyor. Anneler genç kızlarının evlendirirken, ne kadar marifetli oldukları çevreye göstermek adına havlu kenarları, yazma modeller iğne oyaları şal modelleri ve bebek örgüleri gibi çeşitli ürünler örüp ya da ördürerek içinde yok yok dedirten bir çeyiz sandığı hazırlıyorlar. Bundan yıllar öncesine baktığımızda her evin içerisinde masa örtüleri, yemek odaları, yatak odası vitrin takımları hatta çay kahve tuttuğumuz tepsilerin üzerine bile tepsi örtüsü örülmekteydi. Ama günümüzde bunları bir kısmı rafa kalksa da bir kısmı ise hala değerini korumakta ve ülkemizin çoğu kesimlerimde büyük bir zevkle yapılmaktadır.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.