Kolay Hobiler

Yapamazsın Demişlerdi Tığ İşi Oya Modeli Yaptım

18 Eylül 2019
Yapamazsın Demişlerdi Tığ İşi Oya Modeli Yaptım

Tığ işi yapmaya yeni başlayan hemen hemen herkese yapamazsın demişlerdir. Yapamazsın diyenlere inat bu tığ işi oya modelinin anlatımını izleyip yapmaya hemen başlayın.

Tığ ile yapılan örgü modelleri genelde yazma ya da havlu kenarlarında kullanılıyor. Genelde çeyizlere koyulan tığ işlerini bilmeyenler de bir süre sonrasında öğrenmek için bir çok video izliyor. Kolay hobiler sayfası olarak sizin için kolay ve hızlı öğrenebileceğiniz anlatımlı tığ işi modellerini burada paylaşıyoruz. Bu modelleri kullanarak çok güzel yazma kenarı ya da havlu süslemeleri yapabilirsiniz. Anadolu kadınının tığ işi yapmaya eli yatkın. Çünkü geçmişten günümüze süren bir gelenektir tığ işi oyaları.

Örgü Modelleri ve Tığ İşi Anlatım

Tığ işleri sadece bilindiği üzere sadece havlu kenarlarında değil yazma fular kenarlarında da çokça kullanılıyor. Tığ işi yaparken farklı model arayışındaysanız kolay hobiler sitesindeki oya anlatımlarından faydalanabilirsiniz. Detaylı ve ilmek ilmek anlatımların yapıldığı bu sayfada en acemiler dahi ilk günden yapmayı öğrenecek. Tığ işi yaparken renkleri yazmanıza göre belirlemeniz gerekir. Aşağıdaki anlatıma bakarak sizde yeni bir model için ilk adımı atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.