Kolay Hobiler

Yapılışı Her Yerde Aranan Tığ İşi Oya Modeli Anlatımı

28 Eylül 2019
Yapılışı Her Yerde Aranan Tığ İşi Oya Modeli Anlatımı

Yapılışı her yerde aranan tığ işi oya modelinin detaylı anlatımı. Bomba bir tasarımı daha öğrenme fırsatını hemen yakalayın.

Tığ İşinin Güzellikleri

Tığ işinin ilk aşaması zincir çekilmesidir. Tığ numaraları, kalınlık ve inceliğine göre değişmektedir. Kalın tığ ile yapılanlar biraz daha hızlı ilerlemekteyken, ince tığ ile yapılanlar daha yavaş ilerlemektedir. İlk aşaması olan zincir çekildikten sonra ise gergin durması için ipi parmağınıza dolamanız gerekmektedir. Tığ işi dendiğinde masa örtüleri, havlu kenarları, vitrin, sehpa örtüleri akla gelmektedir. Hatta yapılan işlemeler eskilerde evlerinde oturma gruplarının üzerlerinde bile sergileniyordu. Zaman geçtikçe daha da farklı modeller çıkmaktaydı. Tığ işlerinin arasına boncuklar konmaya, küpeler ve kolye gibi aksesuarlarda kullanılmaya başlamıştır. Tığ ile işlenmiş modeller şimdilerde bile genç kızların çeyizlerinde olmazsa olmazlarından bir hal almıştır. Havlu ve tülbent oyaları oldukça zarif duran modeller olduğu için kadınların ilgi odağındadır.

Yapılışı Her Yerde Aranan Tığ İşi Anlatımı

Tığ Oyası Modelleri

 Birçok tığ oyası modelleri vardır. Bunlardan bazıları; çiçek modeli file modeli iğne oyası motifli modeli ikili tırabzan modeli üçlü tırabzan modeli örümcek modeli sık iğne yapımı sepet modelidir. Yaptıkça pratikleşen hanımlar bunları kazanç haline getirerek kendileri için bir iş istihdamı haline getirebilmektedir. Çoğu ihtiyacını karşılayabileceği bir kazançtır. Modelden modele kazancı değişmektedir. Tığ işinde herkesin el becerisi farklıdır. Tığ işlerine karşı ayrı bir hayranlık duysa da el becerisi olmayan hanımlar el becerisi olan hanımlara karşı ayrı bir hayranlık duymaktadır. Bu hobi hanımlara oldukça zevk vermekte, vakit geçirebilmekte ve kazanç sağlamaktadır.

Yapılışı Her Yerde Aranan Tığ İşi Anlatımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.