Kolay Hobiler

Yapımı Basit Şık Bir Yazma İçin İğne Oyası Lale Modeli

19 Aralık 2018
Yapımı Basit Şık Bir Yazma İçin İğne Oyası Lale Modeli

İğne oyası ile yapılan yazmalar için yapımı basit şık bir lale oyası modeli. Lale oyaları yazmalarınıza çok ama çok yakışacak.

Yazma İçin İğne Oyası Lale Modeli

Yüzyıllardır Anadolu kadınları başörtüsü olarak yazma ve tülbentleri tercih ediyorlar. Ülkemizin bir çok ilinde özellikle de orta yaş üstü kadınlar yazmalar kullanıyor. Bir çok kadın da kendi yazmasına oyayı kendisi yapıyor. Oya yapma eskisi kadar zor bir iş değil. Eskiden model öğrenmek hem zaman alıyordu hemde yeni modellere ulaşmak mümkün değildi. Şimdi tüm modeller el altında toplanıyor. İnternete girince iğne oyası yazınca yüzlerce anlatımlı örneğe ulaşmak mümkün. En güzel oyayı öğrenmek için kadınlar bir arayış içerisine giriyorlar. Yazmaları için en güzel modelleri bularak yapmak istiyorlar.

Yapımı basit bir iğne oyası modeli ile yazmalarınız daha şık olacak. Lale motifli oyalarla yapılan yazma kenarı acemiler içinde yapılabilir. 15 dakikada oya modelini öğrenerek malzemeleriniz hazırsa yazma kenarına işlemeye hemen başlayabilirsiniz. Zaman zaman yeni iğne oyalarını paylaşacağız. Bizi takipte kalarak yeni oyaların yapılışlarını da öğrenebilirsiniz.

Yazma İçin İğne Oyası Lale Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.