Kolay Hobiler

Yapımı Çok Kolay Dikişsiz Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

20 Haziran 2019
Yapımı Çok Kolay Dikişsiz Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

Yapımı çok kolay olan örgü bebek yeleği modeli baştan sona kadar anlatımlı olarak bir video ile sizlere anlatılmıştır.

Son zamanlarda haber bültenlerinde ve sosyal medyada çok sık rastladığımız örgü işi, uzun yıllardan beri süregelen ve neredeyse gelenek- göreneklerimizin arasında yer alacak kadar güzel bir sanattır. 

Evet, örgü örmekte bir sanattır. Haber bültenlerinde gördüğümüz örgü ören dedeler, nineler, ilkokul ve ortaokul çağındaki çocukların bile ördüğü çeşit – çeşit modeller bulunmakta. Hatta bir ülkede Alzheimer tedavisi olarak kullanılan ve yine başka bir ülkede açılan kahvehanede iskambil kâğıtları ile oyun oynamak yerine örgü ören amcaların ve dedelerin olduğunu düşündüğümüz zaman, örgü işi daha çok uzun yıllar boyunca da işlevini sürdürmeye devam edecek gibi görünüyor. Aynı işlemlerin tekrarı sayesinde beynin çalışmasına olumlu etkileri yapılan araştırmalar ile de kanıtlanmıştır. Bu yüzden bazı hastaneler hastalarının örgü örme işine olanak sağlıyor.

Örgü örmeye nasıl başlanır?

Internet ve sosyal medya kullanıcısı iseniz çok şanslısınız. Artık şiş veya tığ hangisini seçtiyseniz onu ve örgü örmeye başlamak için seçtiğiniz ipinizi elinize aldıktan sonra internet sitelerinden anlatımlı örgüler videolarını izleyerek başlayabilirsiniz. 

Örgü videolarının en başında hangi örgü modellerinin yapılacağı gösterilir. Siz de seçiminizi yaparken buna göre karar verebilirsiniz. Videolarda detaylı olarak anlatılan örgü teknikleri işinizi kolaylaştıracaktır ve siz her adımı doğru bir şekilde tekrarladıktan sonra tebrikler, artık örgü örmeye başladınız ve hatta öğrendiniz diyebiliriz. Örmeye başladığınız andan itibaren acaba bitince nasıl olacak diye düşünmekten de kendinizi alıkoyamayacaksınız. 

Burgulu Dikişsiz Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

1 yaş yelek için gerekli malzemeler,1 buçuk yumak ip, 3.5 no şiş ,3 adet düğme,2 adet kurdale çiçek Yapımı çok kolay dikişsiz yelek

Dikişsiz Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Aynur dedi ki:

    elinize sağlik siz yaparken kolay kendim başladimmi böyle güzel olmuyor

  2. Zuhal Güldalı dedi ki:

    Teşekkür ederiz bakarak yeleğimizi bitirdik ama çiçek motifini nasıl yapacağımıza dair videonuzu bulamadık, linkini bu sayfanın altında paylaşsanız herkes için kolaylık olabilir
    iyi günler