Kolay Hobiler

Yapımı Kolay V Örgü Modeli Bu Yaz Çok Tercih Ediliyor

26 Haziran 2019
Yapımı Kolay V Örgü Modeli Bu Yaz Çok Tercih Ediliyor

Bu yaz çok tercih edilen örgü modellerinden birisi de örülmesi kolay olan v örgü modelidir. Her şeye uygun olan bu modeli sizde hemen öğrenin!

Örgü örmek her bayanın hayatında bir kez de olsa merak saldığı bir hobidir. Genelde yaşlı bayanlar örgü örmeyi tercih ediyor gibi görünse de genç bayanların da örgü örmeye merakı oluyor. Bu merak doğrultusunda anlatmalı örgüler kitabı alarak örgü örmek hakkında gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Örgü örmeye karar verdiğiniz zaman öreceğiniz ürüne malzeme tedarik etmelisiniz. Örnek vermek gerekirse yelekler, hırkalar ve ince lif, nevresim işlemesi gibi örme ürünleri şiş ile yaparsanız daha verimli sonuç alırsınız. Şal, yelek, hırka ve patik gibi örme modellerini şiş ile yaparsanız daha güzel bir sonuç alırsınız. 

Örgülere Özel Özellikler

Örgü öreceğiniz zaman hangi malzemeyi kullanacağınızı bilirseniz ördüğünüz üründen o kadar memnun olursunuz. Bu nedenle seçeceğiniz malzemeye dikkat etmelisiniz. Bunun için anlatmalı örgüler kitabında yazan tığ ve şiş numaralarına önem vermelisiniz. Ayrıca motifte kullanılan renk ve modeller de çok önemlidir. 

V Örgü Modeli

Şal modelleri hem şiş hem tığ ile yapılan bir üründür. Şişle yapılan şal modelleri daha kalın olurken tığ ile yapılan şal modelleri daha ince olur. Aynı şekilde hırka modellerinde de aynı durum geçerlidir. İnce aksesuar hırkalar tığ ile örülürken kışlık yün hırkalar şiş ile örülür. Bu nedenle örgü işinde en önemli etkenin malzeme olduğunu unutmamanız gerekir. Tüm etkenlere dikkat ederseniz hem çok şık bir görüntü elde edebilir hem de kendinizi geliştirebilirsiniz. 

V Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.